Tczewianie na odpuście w Piasecznie

Tradycyjnie w drugą niedzielę września miały miejsce centralne uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Boskiej Królowej Pomorza i Matki Jedności. Również mieszkańcy grodu Sambora wybrali na odpust w Piasecznie. W sobotę z parafii pw. NMP Matki Kościoła wyruszyła piesza pielgrzymka pod przewodnictwem ks. Mateusza Pryczkowskiego. Mimo deszczowej pogody nie mogło zabraknąć atmosfery radości. W każdej mijanej miejscowości pielgrzymi byli życzliwie przyjmowani. Nocleg odbył się w Nowej Cerkwi. Drugiego dnia do tczewskiej pielgrzymki dołączyli pątnicy z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Cerkwi pod przewodnictwem ks. Marcina Miotka. W Piasecznie wszystkich pielgrzymów przed kościołem pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny witał ks. Piotr Lipowski przewodnik tczewskiej grupy pielgrzymkowej do Częstochowy. Po przywitaniu pątnicy wstępowali do kościoła, aby pomodlić przed figurą Matki Boskiej Piaseckiej. Poza pątnikami z Tczewa i Nowej Cerkwi do piaseckiego Sanktuarium przybyły pielgrzymki z Pelplina, Gniewa, Skórcza, Nowego, Opalenia , Barłożna, Smętowa, Kościelnej Jani i wielu innych pobliskich miejscowości. Następnie odbyła się uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Piaseckiej do studzienki. Procesję prowadziła Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Uroczystości odpustowe uświetniła Parafialna orkiestra "Laudate Dominum" pod batutą Wojciech Narlocha.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 5
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  Anna_gość

  11.09.2019, 08:05

  XXI wiek a w Polsce nadal średniowiecze.

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • wald_gość_gość

  11.09.2019, 10:24

  przykład dla ksiedza z górek

  szanowny proboszczu z parafii św Franciszka z Asyżu może zamiast organizować " EKOLOGICZNE PIKNIKI " które z ekologią nie maja nic wspólnego i na siłę żebrania od sponsorów może lepiej zorganizować małą pielgrzymkę i nie wyjdzie się na skompi grosza. no tak tylko ,że za pielgrzymkę nie będzie kasy na wycieczkę do ameryki

  Cytuj
  IP: 83.21.xx6.xx2 
 • -1

  Zocha123_gość

  11.09.2019, 09:02

  Tczewianie

  Zacna liczba Tczewian pielgrzymujących jak na prawie 60 tysięcy mieszkańców...

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx4 
 • -1

  opos_gość

  11.09.2019, 12:39

  A dlaczego mieliby Tczewianie iść? Bliżej do Lubiszewa, a więcej osób i tak było na Częstochowie

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • -1

  zet_gość_gość_gość_gość_gość

  11.09.2019, 19:30

  Pralnia mózgów.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.