Świadomość Polaków odnośnie czadu i pożarów wciąż zła!

Jak co roku po rozpoczęciu sezonu grzewczego Straż Pożarna przypomina, jak niewiele może dzielić nas od tragedii. Ruszała kolejna akcja uświadamiająca, że czad wciąż jest groźny i zabija. Jednak w tym roku strażacy skupiają się nie tylko na czadzie, ale również na tragicznych skutkach pożarów, do których często dochodzi, kiedy w różny sposób dogrzewamy swoje domostwa. Mundurowi zainaugurowali kampanię społeczną pod nazwą "Czad i Ogień. Obudź czujność". Strażacy przypominają, że wystarczy kilku dziesięciozłotowy wydatek, by zaopatrzyć się w urządzenie, które pozwoli nam spać spokojnie. Niestety, ze strażackich statystyk wynika, że świadomość Polaków odnośnie czadu i pożarów jest wciąż niska. Aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Tymczasem czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników. Z badań przeprowadzonych na zlecenie MSWiA wynika, że ponad 1/4 Polaków twierdzi, że żeby uchronić się przed pożarem wystarczy być uważnym. Tylko 6% wie, że trzeba mieć sprawne instalacje elektryczne, grzewcze i gazowe. Według statystyk strażaków, wady i niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji grzewczych to przyczyna ponad połowy pożarów w budynkach. Badania wykazały również, że tylko co dziesiąty Polak wie, że w domu trzeba mieć gaśnicę, a jedynie 8% uważa, że trzeba regularnie czyścić i sprawdzać szczelność komina, i umawiać na kontrole kominiarza.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 3365 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
4 886 500 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  He_gość

  30.11.2016, 11:37

  Świadomość

  Jak taka świadomość zła to dlaczego czujnik, który ratuje życie kosztuje 100 złotych? Pewnie w tych kosztach czujnika świadomość znika

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.