Będzie szturm na ZUS. O czym muszą pamiętać przyszli emeryci?

1 października wejdzie w życie ustawa, która przywraca wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Tego dnia prawo do emerytury uzyskają wszystkie panie w wieku między 60 lat a 61 lat i 4 miesiące i panowie w wieku między 65 lat a 66 lat i 4 miesiące. ZUS szacuje, że w woj. pomorskim w związku z obniżeniem wieku emerytalnego na emeryturę będzie mogło przejść ponad 18 tys. osób. Z tego powodu liczba wniosków o świadczenia w IV kwartale 2017 r. może znacznie wzrosnąć. Dlatego ZUS przygotowuje się do poważnej operacji. W Tczewie na klientów czekają już doradcy emerytalni, którzy doradzają przyszłym emerytom. Biorąc pod uwagę przewidywane duże zainteresowanie klientów obniżonym wiekiem emerytalnym a tym samym informacją o wysokości przyszłego świadczenia, od 3 lipca kalkulator emerytalny został udostępniony również konsultantom Centrum Obsługi Telefonicznej ( tel. 22 560 16 00). Konsultanci będą udzielali informacji o prognozowanej wysokości emerytury zarówno klientom uwierzytelnionym przez Platformę Usług Elektronicznych , jak również osobom, które nie mają profilu na PUE - poprzez zadanie kilku pytań weryfikacyjnych. Wniosek o emeryturę można składać na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski związane z obniżeniem wieku emerytalnego będzie można składać 1 września. Wcześniej jednak, bo już w od 3 lipca zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z usług doradców emerytalnych.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 4.33
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 3377 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
4 897 403 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  pluto85_gość

  18.07.2017, 22:36

  To już nie jest kraj dla młodych ludzi.

  W 2019 roku 10 milionów emerytów i rencistów.

  Odpowiedz
  IP: 95.160.xx2.xx0 
 • -1

  Stanley_gość

  22.08.2017, 12:47

  Wyzysk pokolenia

  Młodzi ludzie powinni uciekać z tego kraju. Obniżono wiek emerytalny i osoby które obijały się za komuny przejdą na emeryturę.Wiadomo jak się wtedy pracowało wystarczy posłuchać opowieści seniorów. Jeden pracował trzech patrzyło, albo spożywało alkohol. Traz młodzi ludzie będą musieli pracować na tych obiboków, często na kilku etatach za marne grosze. Czy nikt nie widzi jak młodzi często teraz umierają. Pracują na kredyty i zostaje im tylko parę groszy na życie.Kiedyś mieszkania dostawało się za darmo ze spółdzielni mieszkaniowych.Tylko trzeba było długo czekać. Ten naród zabija młode pokolenie.Dzisiaj znowu info w TV , że PIS zabierze resztę pieniędzy z OFE. Znowu okradziono młodych żeby dać starym. Jak tak dalej pójdzie na jednego pracującego będzie przypadało dwóch pasożytów.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx6.xx1 
 • +1

  mietko_gość

  22.08.2017, 20:36

  Ty stanley znalazles elixir mlodosci.Myslisz ze nigdy nie bedziesz starym i pasozytem.To samo przeczytasz kilka lat pozniej o sobie.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.