Remont DK 91. Sprawdzamy z kamerą, jaki jest postęp prac

Od lipca ub. roku trwa remont drogi krajowej nr 91. W ramach prac zostanie wyremontowany odcinek „krajówki” przechodzący przez całe miasto od wiaduktów kolejowych na północy, a całość zakończy się już poza jego granicami na węźle Czarlin przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22. Będzie to prawie 7 kilometrów drogi. W zakres prac remontowych wchodzi wykonanie nowej nawierzchni na całym odcinku trasy. Sprawdzamy z kamerą, jaki jest postęp robót. Jak tłumaczy nam Piotr Michalski z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prawie zakończone są prace przy nawierzchni na odcinku miejskim. Obecnie roboty drogowe koncentrują się głównie na odcinku pozamiejskim. Utrudnienia są związane z wymianą konstrukcji drogi krajowej nr 91 i odtworzeniem konstrukcji poszerzeń. Drogowcy spodziewają się, że utrudnienia na tym odcinku w postaci ruchu wahadłowego mogą potrwać do końca lipca br. Skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Gdańską są gotowe. Trwają prace przy kolejnych skrzyżowaniach: z Poligonową, Przemysłową, Norwida i Głogowską. Zgodnie z zapowiedziami utrudnienia przy przejeździe przez skrzyżowanie drogi krajowej nr 91 z ulicami Głowackiego i Kociewską zakończą się pod koniec maja br. Remont drogi oznacza nie tylko wykonanie samej drogi, ale także chodniki i ścieżki rowerowe. Zostało wykonanych ok. 70 % chodników. Część ścieżek rowerowych, biegnących równolegle do chodników została już wykonana z kruszywa, czekają jeszcze na wykonanie warstwy bitumicznej. Ustrój nośny kładki dla rowerzystów jest gotowy, podobnie jak przyczółki. Obecnie trwają prace wykończeniowe na obiekcie.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 2.77
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 10300 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
10 326 848 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +12

  Piotr_gość

  22.04.2015, 11:59

  skrzyżowanie armii krajowej

  Skrzyżowanie z Armii Krajowej jest gotowe? GDZIE? Codzienne korki spowodowane niedokończonym pasem skrętu w lewo na flexa (jadąc z gdańska) to znaczy gotowe? A mościk, który "remontuje" się już chyba pół roku? Jak to jest "gotowe" to boje się pomyśleć jak będzie wyglądała reszta "gotowa"!!??

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx8 
 • _gość

  22.04.2015, 15:16

  Do nie "jacy" tylko "którzy" ~ _gość , ok ale nie rób z tego reguły

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • +12

  zaratustra83

  22.04.2015, 12:01

  renowacja

  Szkoda że to tylko odbudowa dawnej infrastruktury plus ścieżka rowerowa a nie wykorzystanie okazji na rozbudowę. Trasa powinna być 2 pasmowa i zaczynać się na wysokości Zajączkowa i kończyć się tak za Czarlinem, dodatkowo wydzielone pasy zjazdowe przy prawoskrętach. Na skrzyżowaniu prz Shell powinien być wiadukt tak samo przy Dziczku, zresztą tam gdzie tylko jest to możliwe dawna jedynka powinna na terenie miasta być pozbawiona skrzyżować tak by ruch tranzytowy szybko przejeżdżał przez miasto nie powodując korków i nie emitując nam spalin. Wiadomo że samochodów przybywa nie ubywa i trzeba myśleć przyszłościowo, trzeba patrzeć na rozwój miasta a nie na odmalowywanie starych rozwiązań, niestety tego cały czas u nas brak. Lepiej zrobić w 2 lata jedną dobra inwestycję jaka będzie rozwiązywać konkretny problem i to na sporo czasu niż robić 100 małych pierdół jakie mają tylko na celu pokazać że się coś tam robi. Niestety chyba wszyscy Tczewianie na własnej skórze odczuwają skutki totalnego braku kompetencji naszych włodarzy w zakresie infrastruktury drogowej Tczewa. Przez to przychodzi nam żyć w wiecznie rozkopanym i zakorkowanym mieście gdzie inwestycje drogowe najczęściej są wykonane bezmyślnie i komplikują ruch. Nadal włodarze kompletnie ignorują głosy kierowców jacy sypią z rękawa świetnymi rozwiązaniami i to często niedrogimi w wykonaniu jakie rozwiązały by wiele problemów, nie słuchają kierowców jacy w paliwie płacą na te drogi, za to skupiają się na realizacji pomysłów rowerzystów jacy na utrzymanie dróg nie płacą. Taki stan rzeczy jest jak dla mnie chory.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  22.04.2015, 13:29

  nie "jacy" tylko "którzy"

  dobre masz pomysły tylko ich wykonanie potrwałoby z 5 lat i kosztowałoby majątek. PS. jestem i kierowcą, który płaci w paliwie na te drogi i rowerzystą (do pracy rowerem jadę 5 min. krócej niż samochodem) i popieram lokalne organizacje rowerowe. Zapraszam na zwiedzanie Holandii i Belgii. tam też rowerzyści nie płacą za drogi ale w wyniku rozbudowanej infrastruktury rowerowej zmniejszył się ruch "spalinowy" w miastach, powietrze jest przyjemniejsze a i ludzie zdrowsi. Chore to jest dla mnie myślenie "nie płacisz więc nie decydujesz".

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
  +4

  zaratustra83

  22.04.2015, 15:49

  do ~ _gość

  To jest bardzo zdrowe podejście. No to może kierowcy też powinni nie płacić na drogi, tylko wymagać by były robione i należycie utrzymane? To jest właśnie chore że ktoś ma decydować o tym na co się nie składa, to naucza roszczeniowej postawy. Co do spraw rowerowych to uważam że rower jest takim samym pojazdem kołowym jak inne i rowerzyści powinni w celach komunikacyjnych korzystać normalnie z jezdni a nie ścieżek. Wracając do meritum, wykonanie takich inwestycji nie trwa 5 lat jeżeli są odpowiednio planowane i wykonywane. W centrum gdańska budowano wiadukt koło Galerii Bałtyckiej i jakoś budowa nie trwała 5 lat. Była to inwestycja wykonywana w bardzo ruchliwej części miasta i dało się ją w miarę szybko i sprawnie przeprowadzić. Tylko do tego trzeba stawiać odpowiednie wymagania wykonawcy a nie iść po najniższej linii oporu i zezwalać by drogowcy babrali się z robotą latami. Może i takie babranie kosztuje mniej UM czy inną jednostkę jaka zleca prace z naszych podatków, ale kierowcy ponoszą dodatkowo koszta za paliwo spalane w korkach i wytłuczone zawieszenia. Takie inwestycje da się wykonywać szybko i sprawnie i należy je wykonać jeżeli w naszym mieście ma się dobrze żyć. Szereg ścieżek rowerowych nie zastąpi dobrej infrastruktury drogowej. Tak na marginesie, sporo jeżdżę po europie i mam porównanie jakości dróg w Polsce i innych krajach. U nas drogi służą do stawiania fotoradarów i trzepania kierowców po kieszeni, za granicą drogi buduje się do jeżdżenia. Taka moja opinia na ten temat.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  ka_gość

  22.04.2015, 17:55

  Masz dużo racji

  Masz dużo racji, ale ....... Zawsze w takich "ale" jest pies pogrzebany. W paliwie jest bardzo dużo podatków. Budżet potrzebuje podatków, bo splajtuje. Tak więc budżet NIE MA interesu, żeby poprawiać przepustowość dróg, zmniejszać korki, dbać o czystość atmosfery itp. Wręcz przeciwnie. Bierz kredyty, kupuj paliwo, płać za naprawy samochodu. PKB rośnie, wpływy do budżetu też. Żyć, nie umierać.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx3.xx1 
  +3

  zaratustra83

  22.04.2015, 19:34

  odp ~ ka_gość

  Budżet to określenie ekonomiczne a nie jakiś żywy twór. Wykorzystaniem środków budżetowych zarządzają urzędnicy w oparciu o przepisy. Teraz pojawia się pytanie czy działają w celu optymalnego wykorzystania zgromadzonych przez nas pieniędzy tak by osiągnąć jak najlepszy efekt i zrealizować potrzebne podatnikom inwestycje, czy bardziej patrzą na efekty dla marketingu politycznego lub zlecają już nie daj boże takie działania by zarobiła konkretna osoba lub podmiot, często też osoby takie realizują za nasze pieniądze jakieś swoje prywatne wizje. Tu jest pies pogrzebany.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  ka_gość

  22.04.2015, 21:03

  Bzdura

  Nie zauważasz różnicy pomiędzy wpływami do budżetu, a wydatkami? Pomyśl chwilę.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx3.xx1 
  +1

  zaratustra83

  22.04.2015, 22:51

  do ~ ka_gość

  Wpływy to nasze podatki, wydatki to między innymi koszta remontu drogi jakie trzeba zapłacić wykonawcy. Budżet to określenie, nie jest więc żywym tworem i nie może nawet splajtować. Może być źle sporządzony, może zawierać błędy lub dopuszczać deficyt. Może nie zostać wykonany bo jest to swoisty plan. Od i tyle w temacie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  ka_gość

  22.04.2015, 23:20

  Przechodzisz sam siebie

  Ale mnie rozśmieszyłeś. Przeszedłeś sam siebie.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx3.xx1 

  zaratustra83

  24.04.2015, 09:06

  do ~ ka_gość

  Nie widzę tu nic śmiesznego, no ale poczucie humoru bywa różne.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  _gość

  22.04.2015, 13:11

  Mogliby tak przyspieszyć trochę te roboty bo dzień w dzień korki.

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx4.xx2 
 • +5

  Rogi

  22.04.2015, 16:58

  Taaa, skrzyżowania gotowe -_- Brakuje im tylko nawierzchni. Więcej ludzi ze Skanskiej pracuje na budowie we Flexie, niż przy tym remoncie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.