Dwie firmy zainteresowane stworzeniem parku na Piotrowie

Do przetargu na wykonanie parku na terenie dawnego folwarku na Piotrowie zgłosiły się dwie firmy. Zaproponowane kwoty przewyższają zaplanowany przez miasto budżet, ale miasto prawdopodobnie zdecyduje się na podpisanie umowy z jedną z firm. Park Piotrowo zajmie obszar blisko 2 ha, u zbiegu ulic: Piotrowo, Andersena i Kubusia Puchatka. Będzie to teren rekreacyjno-wypoczynkowy. W projekcie są m.in. alejki spacerowe, górka saneczkowa, elementy małej architektury- urządzenia zabawowe dla dzieci, wiaty, stoły, ławki, leżaki miejskie , hamaki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Planowane są nasadzenia zieleni wysokiej, średniej i niskiej, w tym : drzew, krzewów, traw ozdobnych oraz bylin. Teren zostanie doświetlony słupami oświetleniowymi z oprawami parkowymi. Na wykonanie zadania miasto pozyskało 2 mln zł z dofinansowania rządowego.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.66
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 11800 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
11 826 529 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  qq_gość

  06.06.2023, 11:50

  fajno... po browca dolidela czy tam biedry i na ławeczke do parku....ale bedzie sie odpoczywać...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +3

  He he_gość

  06.06.2023, 18:54

  Park

  Znając życie zabetonuja i fontannę dadzą

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx0 
 • -4

  Abc_gość

  06.06.2023, 23:04

  Kameralni...projektanci

  Podstawowym aspektem, który powinien być wpisany do projektu, to dobry wyraźny monitoring z podczerwienią by zwłaszcza w nocy obrazy były wyraźne, nie jedna kamerka komputerowa tylko pełny monitoring obejmujący cały obszar z wielu punktów obserwacyjnych, ponieważ szybko zacznie być niszczone co tylko możliwe do zniszczenia. Młodzieńca ma ograniczoną wybranie, nie zastanawiają się ile to kosztuje tylko dla zabawy, czy by popisać się jeden przed drugim wyrwie, kopnie zdepcze, zamaluje, krótko mówiąc zniszczy na miarę swoich możliwości. Taniej jest wprowadzić miejski monitoring czy naprawy na koszt mieszkańców? Będzie dobry monitoring to taki wandal nie będzie anonimowy i albo się zastanowi i powstrzyma energię wulkaniczną, albo będą płacić za naprawy z własnych, a co młodsi z pieniędzy rodziców.

  Odpowiedz
  IP: 92.220.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.