Remont Gdańskiej i Jedności Narodu. Co wykonano do tej pory?

Od końca czerwca drogowcy rozpoczęli intensywne prace remontowe jednej z najważniejszych ulic Tczewa - ulicy Gdańskiej. Ekipy kończą też remont ulicy Jedności Narodu. Całość wiąże się z utrudnianiami dla kierowców i ograniczeniami w dostępności. Dlatego wszyscy mają nadzieję, że w pracach nie będzie żadnych opóźnień. Co udało się wykonać do tej pory? Wszystkie prace wykonuje firma Strabag. Zadanie kosztowało 10,2 mln zł - i otrzymało unijne dofinansowanie w ramach ZIT. Remont zgodnie z planem ma zakończyć się do 30. października.

Aktualizacja -Jeśli chodzi o przebudowę ulicy Gdańskiej, to w części jest to jeden z elementów dużego zadania realizowanego w ramach unijnego wsparcia, na które miasto pozyskało ok. 22 mln zł (wartość całego projektu to ok. 40 mln zł), dotyczącego rozbudowy węzłów transportowych. Stąd nasza pomyłka. Unijne wsparcie dotyczy m. in. ścieżek rowerowych. Natomiast kwota 10,2 mln zł na prowadzone obecnie prace rzeczywiście została wydatkowana w całości ze środków miasta. Za pomyłkę przepraszamy.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 3365 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
4 886 268 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +4

  oj oj, wstyd_gość_gość

  17.07.2017, 11:08

  Proszę nie kłamać! Oglądałem tetkę

  cytat z artykułu "Zadanie kosztowało 10,2 mln zł - i otrzymało unijne dofinansowanie w ramach ZIT."---- TO NIE JEST PRAWDA. Zadanie nie otrzymało ŻADNEGO DOFINANSOWANIA ani ze środków Unii Europejskiej od marszałka, ani ze "Schetynówek" od wojewody. ŻADNEGO dofinansowania powtarzam. Wszystko robimy za własną miejską kasę. Jaka jest prawda p. red. Pobłocka? Jaka jest prawda p. prezydencie Pobłocki?

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +5

  xxx_gość_gość

  17.07.2017, 12:35

  Racja ....

  Racja ..... całość sfinansuje Miasto Tczew http://www.youtube.com/watch?v=LP92eSKKR7Q Zobaczcie ..... taka jest rzetelność p. redaktor .... no ale jak to w rodzinie.

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx0 
  +4

  Od redakcji_gość

  18.07.2017, 07:41

  Przepraszamy za pomyłkę

  Jeśli chodzi o przebudowę ulicy Gdańskiej, to w części jest to jeden z elementów dużego zadania realizowanego w ramach unijnego wsparcia, na które miasto pozyskało ok. 22 mln zł (wartość całego projektu to ok. 40 mln zł), dotyczącego rozbudowy węzłów transportowych. Stąd nasza pomyłka. Unijne wsparcie dotyczy m. in. ścieżek rowerowych. Natomiast kwota 10,2 mln zł na prowadzone obecnie prace rzeczywiście została wydatkowana w całości ze środków miasta. Za pomyłkę przepraszamy.

  Cytuj
  IP:  
 • +11

  Gość_gość_gość_gość

  17.07.2017, 12:10

  Mnie ciekawi ta wycinka drzew na przykład pięć wycięto a jedno zostało w jakim celu śmiesznie to wygląda.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx6 
 • +2

  urbi et orbi_gość_gość

  18.07.2017, 08:35

  Tak trzymać.

  Jestem pod wrażeniem. Brawo tcz.pl trzeba mieć odwagę, żeby się do błędu przyznać. Rzutuje to również na wiarygodność.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx6 
 • +4

  Kuba_gość

  18.07.2017, 08:46

  Burdel

  Prace na Gdańskiej są prowadzone bez ładu i składu. Dlaczego rozbiera się chodniki po obu stronach? Jak mają chodzić piesi? Gdzie jest pseudo inspektor z urzędu miasteczka? Bierze ktoś za to pieniądze? Może strabag potrzebuje płyt chodnikowych na innych budowach? Przystanek autobusowy z piaskownicy, przeniesiony na środek ulicy! Brawo , ład i porządek tylko w papierach urzędasów? Nie mówiąc o nie wycięciu wszystkich topoli, czyżby miały być na środku nowych chodników czy ścieżek rowerowych?

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx8.xx6 
 • +1

  gwajer_gość

  19.07.2017, 08:31

  Dwa pytania: 1. Co z kamienną kostką brukową, pozyskaną z rozbieranej nawierzchni? 2. Czy ktoś pomyślał o tym, żeby nie umieszczać studzienek na jezdni, tylko przesunąć je na chodnik?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.