Nowy rok szkolny w morskiej odsłonie!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Nowy rok szkolny w morskiej odsłonie!
Ekologia, podróże dalekie i bliskie, archeologia podwodna oraz zawsze lubiane gdańskie legendy i tajemnice. Oferta edukacyjna Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku na nowy rok szkolny, to połączenie popularnych i sprawdzonych już zajęć - zarówno lekcyjnych, jak i warsztatowych oraz kilka fantastycznych nowych propozycji.

- Co roku staramy się modyfikować nasze zajęcia na nowy rok szkolny, słuchając podpowiedzi naszych gości i uczestników zajęć. Ich opinia jest dla nas najważniejsza. Wiemy, że najmłodsi przepadają za odkrywaniem tajemnic, rozwiązywaniem zagadek, poznawaniem gdańskich legend, dlatego tę tematykę włączyliśmy zarówno do nowych, jak i sprawdzonych, lubianych zajęć w oddziałach NMM - podkreśla Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM.

W tym roku chcemy być jeszcze bardziej eko! Stąd lekcje dedykowane ekologii, segregacji śmieci, kształtowaniu świadomości, jak cenna jest przyroda. Ważne kwestie związane z ochroną środowiska, a także tajniki pracy dawnych rybaków, szkutników i powroźników, będzie można poznać podczas lekcji muzealnych w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

- Fanów "Kolorowych Sobót" i "Programu dla Rodzin" zaprosimy na zajęcia o nowej tematyce, ale nadal w rodzinnej atmosferze. - zaznacza Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM - Poznany w zeszłym roku szkolnym Kapitan Szarada z tczewskiego Centrum Konserwacji Wraków Statków, odkrywać będzie przed naszymi gośćmi kolejne aspekty świata naukowych doznań. Od września Dział Edukacji NMM zaprasza także na "Urodziny w Muzeum" - organizowane w Ośrodku Kultury Morskiej oraz Centrum Konserwacji Wraków w Tczewie - zajęcia znane i lubiane, ale także w zupełnie nowej odsłonie!


Seniorów kochających sztukę, zaprosimy na cykliczne warsztaty do Ośrodka Kultury Morskiej: serdeczna, rodzinna atmosfera jak zwykle w pakiecie zajęć! Dzieła, które powstają na zajęciach plastycznych z sezonu na sezon są coraz lepsze!

Podczas zajęć "Wywiad z zabytkiem" zaproszeni eksperci z różnych działów naszego Muzeum opowiedzą ciekawe historie o zabytkach, którymi się opiekują - takich rzeczy nie wyczytacie w żadnym przewodniku, ani nie znajdziecie w sieci! Natomiast chętnych do zdobywania wiedzy zaprosimy do "Akademii Młodych Odkrywców" na cykliczne zajęcia dedykowane zagadnieniom nie tylko morskim.

Naszą ofertę kierujemy też do uczniów szkół specjalnych, którzy dzięki sensorycznym zajęciom i artystycznym warsztatom będą mogli poznawać świat Bałtyku, historię Gdańska i wykonywać zabawne doświadczenia z fizyki. Opowiadać będziemy także o morskich odkryciach geograficznych oraz historii kartografii, a eksperci od konserwacji uchylą rąbka tajemnicy swojego zawodu - w walce z... korozją.

W tym roku szkolnym ruszamy z akcją Tanie Środy!
W środy, poza darmowym wejściem do naszych oddziałów (poza muzealnymi statkami: "Darem Pomorza" i "Sołdkiem"), proponujemy wszystkie lekcje muzealne po zniżkowej cenie 2 zł od ucznia (opiekunowie 1 zł).
Lekcje należy rezerwować według informacji podanych na stronie :
www.nmm.pl/edukacja/lekcje-muzealne

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA