"Dostałam termin na 9 sierpnia..."

Starostwo Powiatowe w Tczewie (fot. tcz.pl)

wydarzyło się
23/07/2019, 13 00
.
Czwartek
Tczew - "Dostałam termin na 9 sierpnia..."
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Witam, widzę że temat starostwa już ucichł. Pan Starostwa wprowadził zmiany i społeczeństwo ma się cieszyć. Zmiany są, owszem ale tylko dla samej zmiany. Nie oznacza to że jest lepiej- wręcz przeciwnie jest gorzej i to o wiele. Wcześniej było wiadomo, że aby zarejestrować samochód trzeba było ustawić się w kolejce o 3 rano i sprawę załatwimy. Jak wygląda to teraz?

W związku z tym, że zajmuje się rejestracją pojazdów zarobkowo wiem jak wyglądało to rok temu, pół roku temu a jak wygląda to teraz. Dzisiaj (tj. 23/07/2019) pojechałam "umówić się na wizytę"- pierwszy wolny termin to 13/08/2019. Po moich prośbach Pani z okienka znalazła dla mnie DOGODNIEJSZY TERMIN 9/08/2019. Mam samochód z zagranicy, klient chce jechać nim na urlop i ma czekać 17 dni żeby zarejestrować samochód?! KPINA! Uważam, że właśnie teraz ktoś powinien zainteresować się sprawą, bo to jest dopiero niekompetencja Pana Starosty- byłego wuefisty, który rano przechodząc obok kolejki zamyka oczy i liczy chyba, że sama sprawa się rozwiąże.

Od redakcji:

Przypominamy wcześniejsze stanowisko starostwa w tej sprawie:


Do naszej redakcji dotarł komunikat ze starostwa, że od 12 lipca 2019 r., rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg będzie odbywała się ze wskazaniem określonego terminu wizyty. Co to oznacza? Do tej pory jeśli ustawiliśmy się w kolejce od samego rana - a terminy rejestracji na dany dzień się kończyły - byliśmy odsyłani z kwitkiem. To oznaczało konieczność pojawienia się przed starostwem kolejnego dnia - i dalsze oczekiwanie w kolejce.

- Teraz - jeśli terminy na dany dzień się skończą - klienci będą umawiani na kolejne daty - już w następnych dniach. Apelujemy, aby nie ustawiać się w kolejkach przed otwarciem starostwa - każdy klient, który pojawi się w ciągu dnia zostanie przyjęty na pierwszy wolny termin lub wybraną przez siebie datę - mówi nam Mirosław Augustyn.

Starosta dodaje, że obecnie w trakcie szkolenia są trzy osoby (w tym jedna na zastępstwo).

- To powinno unormować sytuację. Liczę, że w ciągu dwóch miesięcy sytuacja się unormuje i wydział zacznie pracować, tak jak powinien - dodaje starosta.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (15)
dodaj komentarz

 • +20

  Fresh_gość

  23.07.2019, 19:15

  Himalaje żenady

  Pan Starosta powinien zachować się honorowo i podać się do dymisji! To co dzieje się w Starostwie to jakiś sen wariata! Tak jak Pan pisze-zmiany dla samej zmiany. Jeszcze pan starosta bezczelnie przed kamerami powie, żeby samemu stanąć za okienkiem! Panie prezydencie, skoro pan Starosta sam nie wie jak powinien się zachować, może pan mu poradzi?! Przecież wiadomo, dlaczego pan Augustyn został starostą i dzięki komu. Dlaczego Tczew ma być pośmiewiskiem dla całej Polski? Urban był winny? Urbana nie ma i dalej burdel!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +1

  koloolo_gość

  23.07.2019, 21:45

  Ale przecież Zbigu miał rejestrować samochody?? Miga się?? Na zwolnieniu jest??

  Cytuj
  IP: 83.21.xx9.xx0 
  +11

  ale jaja_gość

  24.07.2019, 21:30

  Ale sie uśmiałem Rumcajs ma go pogonić to trzeba mieć jaja ,a nie wydmuszki ten człowiek nic dobrze nie zrobił dla miasta dla kolesi tak mają stanowiska kompetencji ZERO pokaż jeden urząd który funkcjonuje dobrze? ciągle tylko tvn z tej złej strony a ten siedzi i w fotel pierdzi nie ruszy swoich nawet palcem małym ,teraz nawet się mało pokazuje wszędzie przyd**asy zastępcy a kasa leci kolejne 5 lat

  Cytuj
  IP: 82.75.xx0.xx2 
  +5

  tytanic_gość_gość_gość

  27.07.2019, 14:42

  Rejestracją dowodzi Zacholla

  To są zmiany polityczne. Za rejestrację odpowiadała Pani Zacholla. Za całą resztę Pan Urban. Ona została on nie. Gdzie tu zmiana? Wystarczy przynieść 3 pracowników do rejestracji i będzie dobrze.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx6 
  +2

  Konsultant

  03.08.2019, 18:23

  demokracja

  Nie zapominajmy, że to mieszkańcy miasta wybierają swoje władze. Dzięki demokracji można wypisywać różne opinie, ale demokracja wymaga własnego zaangażowania. Jeśli ktoś uważa że będzie lepszy w zarządzaniu to powinien startować w wyborach. Ciągle kuleje frekwencja. Efektem jest , że "większość" (np.20 %) decyduje o reszcie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +15

  xxx_gość_gość

  23.07.2019, 20:03

  Jaki wstyd .....

  Wstyd !!! Taka głupota w tym zasr .......ym mieście jacy rządzący to tak mamy !!!

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx4 
 • +11

  kolejkowicz_gość

  24.07.2019, 07:02

  a reszta ?????

  Tobie nie pasuje tyle czekać, bo masz czas wstawać w nocy i stać cały dzień w kolejce, nic innego nie masz do roboty. Pomyśl ile jest ludzi, którzy codziennie chodzą do pracy i odbijają kartę o 6 czy o 8 rano. Przynajmniej wiedzą, że cały dzień wolnego nie poszedł na marne i coś w końcu załatwią. 17 dni to wystarczająco czasu, żeby złożyć wniosek urlopowy z wyprzedzeniem, wystarczająco czasu, żeby pracodawca przydzielił ten urlop, a nie zastanawiał się, że musi zorganizować zastępstwo z dnia na dzień. przez ten czas możesz sobie również zaplanować resztę dnia, znasz godzinę przyjęcia do okienka, więc nie musisz się zastanawiać czy zdążysz zrobić obiad dla dziecka, które wraca ze szkoły lub odebrać mniejszego potomka z przedszkola bez angażowania osób 3. Co to w ogóle za klient, który jedzie na urlop niesprawdzonym samochodem ? gdzie jego odpowiedzialność ? czy ma zaufać ci na słowo, że samochód w pełni sprawny zaraz po tym jak wytarłeś korek do sucha, żeby klient się nie zorientował, że uszczelka jest do wymiany ???? urlop zaplanował dużo wcześniej nie mając środka transportu ?? przez 17 dni zdążysz porobić zaprawki i przynajmniej wymienić olej, żeby twój klient był nieco spokojniejszy.

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx4.xx4 
 • +13

  Benek_gość_gość

  24.07.2019, 17:52

  Tą całą

  Śmietankę z wydziału komunikacji to trzeba bezwzględnie wymienić na czele z panią emerytką, chyba nie zauważyła że poprzednia epoka w polsce się skończyła. Urzędnik powinien mieć prowizję od obsłużonego pozytywnie klienta (kolejki by się rozładowały od razu),a także być miły i uprzejmy. A tak czy się siedzi czy leży pensja leci.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx4 
 • +4

  Goeta Goethe _gość

  24.07.2019, 20:52

  On liczy, że sytuacja unormuje się w ciągu 2 miesięcy... Dobre w pytę. Fajna ta betonowa władza. Powinien na kopach wylecieć z tego stanowiska ten pan z twarzą, co jej myśl nigdy nie skaziła. A autorce artykułu polecam zarezerwowanie wizyty przez stronę Starostwa Powiatowego. A nuż, widelec, będzie szybciej? Jeszcze w zeszłym tygodniu można się było bez problemu ustawić na kolejny tydzień...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx0 
 • +3

  Andy z Andów _gość

  25.07.2019, 13:18

  A paszport

  już w Tczewie można odebrać, czy nadal trzeba po Gdańskach się obijać, żeby ów dokument uzyskać?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx4 
 • +2

  ddd_gość_gość

  26.07.2019, 17:47

  I bardzo dobrze z tą rezerwacją

  W końcu można zarezerwować sobie konkretny termin i mieć pewność, że załatwi się sprawę. Te poranne kolejki przypominają mi kolejki po kawę lub cukier sprzed 30 lat, wtedy na początku kolejki też emeryci i bezrobotni. Termin dwa tygodnie, trudno. Urlop planuje się wcześniej. Np. na kartę EKUZ z opcją wysyłki pocztą czeka się miesiąc.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx7 
 • Urzędnik też człowiek _gość

  27.07.2019, 14:48

  2400 na rękę pasi Ci?

  Banda nieudaczników bez kompetencji rządzi w Czeczefie obok Lisewa. Będzie wyrok. Przyjdzie komisarz. Może będzie prezydent nie sołtys @!!!!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx6.xx6 
 • +4

  Lopez_gość_gość

  28.07.2019, 07:18

  Od Pani Zacholli...

  "To są zmiany polityczne. Za rejestrację odpowiadała Pani Zacholla. Za całą resztę Pan Urban. Ona została on nie. Gdzie tu zmiana? Wystarczy przynieść 3 pracowników do rejestracji i będzie dobrze."

  Akurat Pani Zacholla jest osobą nadzwyczaj kompetentną i pracowitą! Zasługuje na duży szacunek, że jeszcze wspomaga wiedzą i doświadczeniem ten cyrk. To, co się dzieje jest ewidentnie winą jej szefa - starosty.

  Odpowiedz
  IP: 78.10.xx5.xx0 
 • H_gość_gość

  28.07.2019, 15:18

  To zaniedbania Dzwonka

  To zaniedbania min.Dzwonka.Augustyn jest na stanowisku Starosty od niedawna!A cyrk w wydziale trwa od wielu lat!Nowy starosta zachował się w tej sytuacji jak powinien,obiecał że w ciągu 3 miesięcy zauważymy znaczną poprawę i przeprosił za to co się wydarzyło z przyczyn nie zależnych od niego.Poczekajmy te 3 miesiące i wtedy zacznijmy krytykować obecnego Starostę jak nie wywiąże się z obietnic.Byłemy w urzędzie jak była telewizja i rozmawiałem osobiście z Panem Augustynem.Moim zdaniem to naprawdę nie wina tego chłopa tylko zaniedbania poprzednika.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx7 
 • +2

  Barbara _gość

  28.07.2019, 20:01

  Kolejka

  Pani, która tak narzeka jak sama pisze zajmuje się rejestracją samochodów zarobkówo. Im więcej zarejestruje tym więcej sprzeda. Tylko współczuć osobie za nią w kolejce.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA