Skontrolowali blisko 400 kierowców - 6 osób straciło prawo jazdy

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Skontrolowali blisko 400 kierowców - 6 osób straciło prawo jazdy
Od 16 do 22 września br., podczas trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich przeprowadzona została akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS. Policjanci z tczewskiej drogówki przeprowadzili 390 kontroli pojazdów. Najczęstszym wykroczeniem wśród kierowców było przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Na terenie powiatu odbyło się wiele akcji ukierunkowanych na bezpieczne zachowania na drodze.

- Policjanci z tczewskiej drogówki przeprowadzili 390 kontroli pojazdów. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych i 6 praw jazdy oraz ujawnili trzech nietrzeźwych za kółkiem. Najczęstszym wykroczeniem wśród kierowców było przekroczenie prędkości. Podczas jednego dnia, 21 września br. funkcjonariusze zatrzymali 22 kierujących, którzy nie przestrzegali dozwolonej prędkości. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +11

  adi_gość

  24.09.2022, 13:44

  kasa, kasa, kasa

  nie safety days tylko łatanie budżetu

  Odpowiedz
  IP: 85.128.xx2.xx7 
 • +3

  Prawda Czasu_gość

  24.09.2022, 21:59

  Konstytucja

  Należy skontrolwać funkcjonariuszy policji czy wykonują swoje obowiązki zgodnie z konstytucją i Literą prawa!!!!! 1

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx7 
  +5

  xyz_gość

  25.09.2022, 09:50

  dla kasy to proponuje łapać tych co z galerii w lewo skręcają, budżet załatany w jeden dzień...

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • +1

  Tczewianin_gość_gość_gość

  25.09.2022, 09:01

  Jeżdżące trujące wraki

  Jako kierowcy kręcącemu się głównie we po mieście z reguły 2-3 razy w tygodniu zdarza mi się jechać za pojazdem którego stan techniczny przedstawia wiele do życzenia. Głównie chodzi mi o kłęby spalin wydobywających się po każdej zmianie biegu czy dodaniu gazu. Od razu zwiększam odstęp i zastanawiam się co robi policja podczas zwykłych patroli czy tego nie widzi?. Gdzie Ci ludzie robią badania techniczne? Czy im nie wstyd tak jeździć?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx1 
 • +2

  Pit_gość

  25.09.2022, 09:59

  Spójrz na kominy domów. Ci tam się dzieje. J.... P..

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 

  observeur_gość

  25.09.2022, 10:00

  Wstyd to jest kraść, ale tak, tez mi sie nie podobają zdaje sie 5 - letnie auta, gdzie wlasciciel wyciął EGR, bo zal mu było wydac kilka złotych na mocznik dopalajacy spaliny. I tez sie zastanawiam gdzie tacy robia przegląd techniczny. Moze należałoby dla przykładu kilka takich zakładów dla przykładu odebrac uprawnienia wykonywania przeglądów, zeby wreszcie przestała działac zyczliwosci i kaprawe oko diagnosty? To samo dotyczy poziomu emitowanego hałasu przez uzytkowników kosiarek zwanych oficjalnie motocyklami. Czy owi diagnosci oprocz wad wzroku i węchu są takze głusi?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • +3

  Kierowca _gość

  25.09.2022, 13:30

  Budowlanka

  Chyba wszystkie kontrole przeprowadzili łapiąc na budowlance na drodze krajowej 91 w stronę McDonalda . Tylko tam stoją bo tam najłatwiej złapać kogoś. Są tam dzień w dzień. I maja się czym chwalić... mogli by tak łapać tych co jadą 70 w terenie zabudowanym przy szkołach i przedszkolach. Ale nie, łatwiej na prostej w miarę dość bezpiecznej drodze ..

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx4 
 • +2

  Gwajer_gość

  25.09.2022, 19:32

  Prawdziwe zagrozenie na drodze? Oto lista. Kierowcy samochodow: jazda bez swiatel albo z jednym, jazda na przeciwmglowych (przednich lub tylnych), brak swiatel stop, brak (lub nieuzywanie) kierunkowskazow, omijanie wyspowych progow zwalniajacych, scinanie zakretow, omijanie i wyprzedzanie przed i na przejsciach dla pieszych, parkowanie na chodnikach ciezarowkami, parkowanie w sposob utrudniajacy ruch innym lub blokowanie drogi pozarowej. Teraz o rowerzystach: jazda bez swiatel, jazda po chodniku zamiast po drodze dla rowerow, przejezdzanie na czerwonym swietle, trabienie, dzwonienie, krzyczenie i przeganianie pieszych na chodnikach, przejezdzanie po przejsciach dla pieszych, manewry bez sygnalizacji reka. Hulajnogi: jazda po jezdni, jazda po chodniku zamiast po drodze rowerowej, przejezdzanie po przejsciu na czerwonym swietle, brak sygnalizacji manewrow reka, jazda na hulajnodze w kilka osob, porzucanie pojazdow byle gdzie. Tak, tak, czepiajcie sie kierowcow na DK91 pod haslem "niechronieni uczestnicy ruchu", latwiejsza kasa i szybko mozna wynik zrobic.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • Słabo _gość

  26.09.2022, 10:15

  Na 390 samochodów tylko 6 zabranych prawojazd i gdzie te trzepanie kasy, teraz kiedy nieznacznie podniesiono kary finansowe to poldaski tak jak by od razu ale tak z dnia na dzień jak by umieli respektować prawo o ruchu drogowym, czemu takie społeczne przebudzenie do poprawności na drodze hmmm nie wiem. Czyż by sprawdzało sie powiedzenie że po kieszeni boli najbardziej. No i co poldaski nagle umiemy jeździć i zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych 15 punktów to nie mało a może na strzałce zielonej się zatrzymać co mi tam to tylko 6 punków, ale złapane w jednym dniu te punkty to strata prawka poldasku ależ to śmieszne ahahaha ha będzieta tracić prawko jeden po drugim ahahahahaha

  Odpowiedz
  IP: 46.15.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.