Korzystasz z rehabilitacji? Tu znajdziesz ważne informacje

Szpitale Tczewskie (oddział rehabilitacyjny) (fot. tcz.pl)
Tczew - Korzystasz z rehabilitacji? Tu znajdziesz ważne informacje
W związku z przekształceniem Szpitali Tczewskich w placówkę "covidową" wstrzymane do odwołania zostało wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych w Przychodni Rehabilitacyjnej przy ul. 1 Maja 2. Zawieszone zostaje również działanie Ośrodka Dziennego Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - "o kontynuacji leczenia lub nowych przyjęciach będziemy informować pacjentów indywidualnie" - informuje szpital.

Od 27 października Szpitale Tczewskie działają jako placówka jednoimienna - czyli przyjmują tylko pacjentów z koronawirusem. Zgodnie z decyzją wojewody Szpitale Tczewskie S.A. mają dodatkowo udostępnić 61 łóżek w Oddziałach Rehabilitacji i Rehabilitacji Neurologicznej (dawny szpital kolejowy) dla pacjentów z COVID 19. Placówka odwołała się od tej decyzji. Budynek na 1 Maja nie ma bowiem instalacji tlenowej, a podawanie tlenu jest kluczowe w leczeniu pacjentów z koronawirusem. Ostatecznie do tego oddziału trafiają już pierwsi pacjenci - osoby, które nie wymagają już podłączenia do tlenu.

- Wszystkie skierowania złożone w naszej poradni zachowują ważność i będą realizowane po wznowieniu działalności. Kolejność realizacji zostanie zachowana zgodnie z harmonogramem przyjęć skierowań. Istnieje możliwość rezygnacji z kolejki oczekujących i odbioru skierowania po uprzednim umówieniu się z Rejestracją. - informują Szpitale Tczewskie.

Utrzymane zostaje działanie:


- Poradni Rehabilitacyjnej - Nasi lekarze udzielają teleporad, łącznie z wystawianiem skierowań na zabiegi i zaopatrzenie ortopedyczne.
- Ośrodka Rehabilitacyjnej Dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego
- Rehabilitacji domowej

Objęte taką opieką mogą zostać osoby, które ze względu na brak możliwości samodzielnego poruszania się nie mogą dotrzeć do świadczeniodawców udzielających świadczeń gwarantowanych w Przychodnich.

Do realizacji tego świadczenia wymagane jest skierowanie:

1. do Poradni rehabilitacyjnej z WYRAŻNYM zaznaczeniem, że skierowanie to dotyczy rehabilitacji domowej
lub
2. do Pracowni Fizjoterapii z WYRAŻNYM zaznaczeniem, że skierowanie to dotyczy rehabilitacji domowej
3. Rehabilitacja domowa obejmuje wizytę lekarską lub teleporadę , lub wizytę fizjoterapeutyczną oraz serię zabiegów w domu pacjenta. ( do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym ).

UWAGA!

KONTAKT Z REJESTRACJĄ
WYŁĄCZNIE TELEFONICZNY
531-33-19 wewn. 128
lub

539 -784 -749
w godz. 8.00 - 18.00

lub POD ADRESEM EMAILOWYM
EMAIL: fizjoterapia@szpitaletczewskiesa.pl

SKIEROWANIA I KORESPONDENCJĘ MOŻNA UMIESZCZAĆ W SKRZYNCE KONTAKTOWEJ UMIESZCZONEJ PRZY WEJŚCIU NR 2

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA