20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - 20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 11.10.2021 do 17.10.2021 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, w tym 2 pożary, 17 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

11.10.2021 - Tczew ul. 30 Stycznia - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego z motorowerem. Wskutek zderzenia poszkodowany został kierujący jednośladem, który został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, zebraniu płynów eksploatacyjnych pojazdów z jezdni. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

15.10.2021 - Zabagno DK 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch pojazdów. Samochód osobowy marki VW, w którym znajdowała się uwięziona osoba poszkodowana oraz samochód ciężarowy, którego przód wbity był w nasyp a pozostała część auta znajdowała się na pasie ruchu. Ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do wykonania dostępu do osoby zakleszczonej. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego uwolniono poszkodowanego i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po zakończeniu prac przez funkcjonariuszy Policji usunięto z jezdni rozbite elementy karoserii oraz płyny eksploatacyjne. W zdarzeniu udział brały 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 z OSP Swarożyn.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej