Tczewianin Maciej Sodkiewicz z prestiżowym żeglarskim wyróżnieniem

Maciej Sodkiewicz (fot. mat. prasowe)
Tczew - Tczewianin Maciej Sodkiewicz z prestiżowym żeglarskim wyróżnieniem
Ostatnie dni będzie wyjątkowo miło wspominał tczewski pasjonat żeglarstwa - Maciej Sodkiewicz. 30. stycznia podczas uroczystej sesji w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie przyjął tytuł "Tczewianina Roku", a teraz okazuje się, że w marcu odbierze prestiżowy laur ludzi morza "CONRADY" za rok 2013.

Kpt. Maciej Sodkiewicz za swoje dokonania dla polskiego żeglarstwa został w 2012 roku odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. A dokonań na swoim koncie ma sporo - to jeden z najmłodszych kapitanów prowadzących duże żaglowce. Poprowadził już ponad 130 rejsów, w trakcie których opłynął cała Europę od Spitsbergenu i Morza Barentsa, po marokańską Casablankę, dopłynął także na Islandię oraz zwiedził prawie całe wybrzeże Morza Śródziemnego. W ub. roku przewodził wyprawie "Rosyjska Arktyka 2013", z której relacje można było śledzić na łamach naszego serwisu. Na jachcie "Barlovento II" zawisła tczewska bandera, a w ub. tygodniu Maciej Sodkiewicz otrzymał tytuł "Tczewianina Roku". To jednak nie koniec nagród.

- Chciałabym zawiadomić, że Andrzej Dębiec, Kanclerz Kapituły Międzynarodowej Nagrody "CONRADY" Indywidualności Morskie przesłał do nas zawiadomienie o przyznaniu kpt. Maciejowi Sodkiewiczowi, organizatorowi wyprawy Sekstant Expedition - Rosyjska Arktyka 2013, lauru ludzi morza "CONRADY" za rok 2013. - informuje Ula Ziemska z Sekstant Expedition.

Obrady Kapituły odbyły się 28 stycznia 2014. Uroczyste wręczenie nagród XVIII edycji Conradów odbędzie się w dniu 8 marca 2014 r. o godz. 13.00 w Międzynarodowym Klubie Morza Zejman w Gdańsku.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • nik_gość

  03.02.2014, 18:07

  Gratulacje

  Panie Maćku, dużo tytułów jak na tak młody wiek, gratuluję. Może w roku 2014 znajdzie Pan spełnienie w rodzinie. Tego życzę.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx9 
 • +1

  j23_gość

  03.02.2014, 19:05

  jak założy rodzinę to koniec z podróżami

  Cytuj
  IP: 151.248.xx6.xx5 
 • Pis da_gość

  03.02.2014, 23:10

  hehe

  już założył

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx3 
 • -1

  Kuki_gość

  08.02.2014, 22:59

  Co z tego, że założył rodzinę, jak traktuje żonę i dzieci jak piąte koło u wozu...przykro patrzeć :( Ewidentnie są mu potrzebni tylko do robienia dobrego wrażenia! Podziwiam żonę, że tak dzielnie znosi to wszystko i współczuję z drugiej strony. Brak obecności podczas wyjazdów nie jest z pewnością tak dotkliwy, jak kompletne oderwanie od rodziny na codzień. Szkoda tych synków, że tak rosną bez ojca. Każdy, kto ma dzieci, wie czym to się może skończyć...

  Odpowiedz
  IP: 46.169.xxx.xx2 
 • Lech_gość

  02.03.2015, 11:19

  o rejsach Pana Kapitana

  Grunt to zaplanować ścieżkę kariery zgodną z własną - pozazdrościć. Doświadczony żeglarz pomimo młodego wieku. Obecnie też jest na rejsie w Afryce równikowej. Na tym rejsie jest moja partnerka. Nie dalej niż wczoraj pod jej nieobecność na jachcie, zamroczony alkoholem  wysyłał z jej telefonu smsy do mnie, rzekomo w jej imieniu, nawet pochwalił się, że 5 litrów ginu mają na łodzi i nie zabraknie. Afera wydała się, jak właścicielka telefonu wróciła na łódź. Dziewczyna nie spała z nerwów cała noc. Krótko mówiąc przekroczył granice nieprzekraczalne. Tak więc jeśli chcecie płynąć z kapitanem, który używa bez waszej wiedzy waszych rzeczy, a na lądzie przygotowuje 5 litrów wódy na wieczór - to zapraszam na rejsy z Panem Kapitanem Sodkiewiczem. Zastanawiamy sie nad pozwem cywilnym o naruszenie dóbr osobistych. A Pana Kapitana zapraszamy tam gdzie jego miejsce, czyli na rejsy dla samotnych żeglarzy.

  Odpowiedz
  IP: 85.232.xx5.xx2 
 • Marek_gość

  03.03.2015, 15:25

  o rejsach z Kapitanem 2

  Nie wiem co z tym człowiekiem się dzieje, ale również słyszałem wiele niepokojących historii!!! Pan Sodkiewicz najwyraźniej wybrał życie pirata, a nie poważanego Kapitana PZŻ traktującego etykę żeglarską z właściwym honorem. Wstyd! Stanowczo odradzam rejsy!

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx0.xx7 
 • Żeglarka_gość

  04.03.2015, 11:58

  Samo występowanie El Grande Capitano w pagonach z dystynkcjami kapitańskimi, wobec swojej załogi na prowadzonych przez niego jachtach żaglowych świadczy o przeroście formy nad treścią. Pan Kapitan jest osobą nie tylko nadętą, której patent kapitański najwyraźniej zabrał minimalną dozę pokory, ale słynie również ze swojej "szarmanckości" wobec kobiet. Zwłaszcza jeśli jacht posiada kajutę kapitańską.

  Odpowiedz
  IP: 46.171.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.