Hotspot - bezpłatny dostęp do internetu na gniewskim rynku

Rynek w Gniewie (fot. gniew.pl)
Tczew - Hotspot - bezpłatny dostęp do internetu na gniewskim rynku
Na ławeczkach usytuowanych nieopodal gniewskiego magistratu w ciągu dnia przysiada wiele osób. Teraz część z nich, w oczekiwaniu na znajomych, bądź po prostu odpoczywając, będzie mogła skorzystać z darmowego i bezprzewodowego internetu. Darmowe_Geckonet_WiFi - taką właśnie nazwę od dzisiaj "zobaczy" twój telefon lub laptop wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Wystarczy, że raz się zalogujesz, a połączenie z internetem będziesz miał za każdym razem gdy znajdziesz się w zasięgu Hotspot. Spróbuj!

Usługę, dostępną w obrębie Placu Grunwaldzkiego w Gniewie, uruchomiła firma Geckonet z Nowego. Dzięki nowoczesnej technologii Gniew zyskał kolejną atrakcję wzbogacającą ofertę turystyczną naszego miasta. Ogromnym atutem jest brak opłat za korzystanie z Hotspota. Niezależnie od ilości przesłanych danych usługa pozostaje bezpłatna.

Moduł zainstalowany został na jednej z kamienic na przeciwko gniewskiego magistratu. Tym samym zasięg sygnału objął północną oraz zachodnią pierzeje rynku oraz ul. Piłsudskiego do zetknięcia z ul. Gostomskiego. Z czasem sieć ma zostać rozbudowana obejmując swoim zasięgiem cały Plac Grunwaldzki w Gniewie.


Uwaga: Zgodnie z wymogami wynikającymi ze stanowiska prezesa Urzędu Kontroli Elektronicznej w zakresie świadczenia przez jednostki samorządu terytorialnego usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat lub w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa, na podstawie art. 7 ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia dotyczące z zasad korzystania z usługi hot-spot są to m.in.:

- konieczność zaakceptowania regulaminu usługi hot-spot,
- ograniczone pasmo o maksymalnej przepustowości do 512kb/s,
- sesja trwająca 45 minut - po tym czasie istnieje możliwość ponownego zalogowania się do sieci, po odczekaniu 15 minutowej przerwy i ponownym zaakceptowaniu regulaminu,
- limit pobieranych danych z Internetu na poziomie nie więcej niż 1 GB na użytkownika

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Alik_gość

  12.07.2017, 08:01

  Na jakiej ja jestem stronie? Tcz.pl czy gni.pl? Chyba nikt z miasta Tcz nie pojedzie do miasta Gni by sprawdzać jaki tam jest internet. Po co te głupie artykuły?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx7 
 • -1

  mx_gość

  12.07.2017, 14:50

  To , że Ty nie ruszasz się z Tczewa to nie znaczy , że inni tego nie robią. W Gniewie można fajnie spędzić czas, szczególnie jak są imprezy na zamku...... Dzieje się tam więcej niż w nudnym Tczewie.... zresztą wszędzie się więcej dziej niż u nas w Tczewie/////

  Cytuj
  IP: 91.224.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA