"To była decyzja bolesna, ale jedyna z możliwych" - Kucharek o odejściu z szeregów PO

Byli członkowie PO na konferencji prasowej (fot. tcz.pl)
Tczew - "To była decyzja bolesna, ale jedyna z możliwych" - Kucharek o odejściu z szeregów PO
Na rok przed wyborami samorządowymi prawdziwy kryzys przechodzą lokalne struktury Platformy Obywatelskiej. Z szeregów partii odchodzi w powiecie tczewskim około 60 osób. "To była decyzja bolesna, ale jedyna z możliwych" - mówi Adam Kucharek. Na zwołanej konferencji prasowej nie zabrakło gorzkich słów pod adresem dawnych partyjnych kolegów. Struktury PO zapowiadają, że po długim weekendzie odbędzie się konferencja prasowa, na której wyjaśniona zostanie cała sytuacja.

Chociaż do wyborów samorządowych jeszcze ponad rok czasu, to partie i lokalne ugrupowania już od dawna zwierają szyki przed wyborczą walką. Okazuje się, że spory problem może mieć w powiecie tczewskim Platforma Obywatelska - chociaż w wyborach parlamentarnych partia od lat notuje tu najlepsze wyniki. Struktury były jednak do dawna podzielone - działały dwa koła - jedno na Suchostrzygach - pod wodzą Adama Kucharka - drugie na Starym Mieście - tu działa m. in. wiceprzewodniczący Rajmund Dominowski i radny miejski Bartosz Paprot. Od marca struktury zarządzane są przez komisarzy - w mieście rządzi poseł Adam Korol, w powiecie - Agnieszka Pomaska. Teraz okazuje się, że z powiatowych struktur odchodzi 60 działaczy - taką wiadomość podał podczas zwołanej konferencji prasowej Adam Kucharek.

- Z wielką przykrością składam wspólnie z 60 osobami rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej RP od chwili jej powstania. Od października 2013 roku pełniłem funkcję Przewodniczącego struktur powiatowych PO w powiecie tczewskim. Od tego czasu systematycznie zwiększałem wspólnie z naszymi członkami potencjał naszej Partii, zwiększając sukcesywnie jej liczebność. Dużym naszym sukcesem było stworzenie od podstaw naszej partyjnej strony internetowej. Uważamy to za nasz wspólny wielki sukces stworzony wspólnie z Rafałem Barcikowskim, Alicją Rachwał, z czasem dołączyły do nas Monika Iwanicka-Waruszewska i Iwona Nitza W ostatnim czasie do rozwiązania naszych struktur powiatowych, nasza strona internetowa należało bez chwalenia do najlepiej prowadzonej strony powiatowej w woj. pomorskim, o czym świadczy ilość wejść i polubień naszej strony. - mówił dziennikarzom Adam Kucharek.


Były szef lokalnych struktur wyliczał, że jego sympatycy w ub. roku zorganizowali wiele przedsięwzięć i spotkań - m. in. czarny marsz, czy spotkanie z Pawłem Adamowiczem.

- I komu to przeszkadzało?. Owszem były osoby, którym to przeszkadzało! Rozróby organizowane przez kolegów destruktorów znanych ze swych skandalicznych, obraźliwych pomówień i insynuacji, zakłócających każde zebrań członków PO w którym uczestniczyli, wyssane z palca oskarżenia w/w panów o malwersacjach finansowych w Kole Suchostrzygi, i Zarządzie Powiatowym PO w powiecie. Te pomówienia o malwersacje finansowe zdecydowanie obalone zostały przez Komisję Rewizyjną przy Zarządzie Regionu Pomorskiego w Gdańsku, do której zwrócili się oskarżyciele, destruktorzy. Bulwersujące oskarżenia jednego z „destruktorów” oskarżające członków Koła Suchostrzygi i Zarządu Powiatowego PO w powiecie tczewskim, że są zorganizowaną grupą przestępczą. Muszę przyznać podobnie jak i wielu innych członków naszej Partii ,że takie postępowanie tych osób nie było by możliwe, gdyby nie tolerancja i przyzwolenie na takie działania przez Przewodniczącego Zarządu Pomorskiego PO i innych członków Zarządu Regionu. - dodawał Kucharek.

Wiele gorzkich słów padło też pod adresem przewodniczącego lokalnych struktur, Sławomira Neumanna jak i innych członków Zarządu Regionu, którzy mieli przyzwalać na całą sytuację. Kucharek jako przyczynę odejścia z partii podaje też - jego zdaniem bezprawne - rozwiązanie Koła Miejskiego PO RP na osiedlu Suchostrzygi w Tczewie, co nastąpiło w marcu br. Padają też argumenty o braku zgody na założenie struktur partii w gminie Tczew i Subkowy, choć było 19 chętnych potencjalnych członków:

- W tej sprawie rozmawiałam osobiście z przewodniczącym Schetyną. Otrzymałam obietnicę, że takie koło będzie mogło powstać. Niestety, jakieś wewnętrzne gierki wzięły górę - a obietnice stały się słowem rzuconym na wiatr. - mówi Monika Iwicka - Waruszewska.


Odchodzący zarzucają zarządowi regionu nieszanowanie szeregowych członków. Mówią też o tym, że odkąd został wprowadzony zarząd komisaryczny - życie polityczne w zasadzie przestało istnieć - komisarze nie przyjeżdżają bowiem do Tczewa.

- Dalsze uczestnictwo w partii, w której się ignoruje szeregowych członków nie ma sensu. - mówi Alicja Rachwał.

Podczas konferencji poinformowano również dziennikarzy, że solidarnie z działaczami z Tczewa rezygnuje też część osób z rejonu Gniewa.

- Życzymy PO sukcesów w walce z prawdziwym wrogiem, jakim jest PiS. - mówi Adam Kucharek.

Pytany o to, jaka będzie przyszłość polityczna odchodzących, na razie nie zdradza swoich planów.

- Teraz będą wakacje i czas na przemyślenia. Jesteśmy otwarci na rozmowy ze wszystkimi - mówi.

W politycznych kuluarach mówi się, że Adam Kucharek i część działaczy będą mogli podjąć rozmowy z Nowoczesną. Niektórzy łączą również nazwisko Kucharka z Witoldem Sosnowskim, działającym w ramach Inicjatywy Samorządowej. Obaj panowie już współpracowali - Sosnowski był starostą, a Kucharek jego zastępcą. Od możliwego politycznego transferu Witold Sosnowski jednak stanowczo się odcina.

Poprosiliśmy o komentarz w sprawie wydarzeń z ostatnich dni przedstawicieli tczewskich struktur Platformy Obywatelskiej. Wyczerpującą informację na temat sytuacji w strukturach mamy otrzymać po długim weekendzie. Na poniedziałek została zwołana specjalna konferencja prasowa z udziałem posła Adama Korola. Bartosz Paprot, szef biura poselskiego, całą sprawę krótko skomentował na facebooku.

- W tczewskiej Platformie Obywatelskiej w dalszym ciągu pozostaje ponad 70 członków. Znaczy to, że informacja podana w poniższym artykule jest nieprawdziwa. Wszystkie odejścia są bolesne, ale jestem przekonany, że tczewska Platforma Obywatelska będzie działała dalej, z jeszcze większą niż dotąd determinacją. - napisał.

Do tematu wrócimy w przyszłym tygodniu.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (49)
dodaj komentarz

 • +29

  archeolog_gość

  16.06.2017, 12:50

  Prawdziwe oblicze Adama Kucharka...

  Panie Kucharek, czyim "prawdziwym wrogiem" jest PiS? Ja widzę, że PiS jest wrogiem wrogów Polski i Polaków, więc czemu życzy pan PO sukcesów? Za pana bytności w PO partia ta narobiła dramatycznie wiele szkód dla Polski i narodu polskiego, a hołubiła "obywateli RP". Działała też faktycznie w interesie Niemiec, Rosji i międzynarodowego kapitału różnego pochodzenia, a pan palcem wówczas nie kiwnął by temu przeciwdziałać. Cieszył się pan z "sukcesu" Tuska - tej, jak to określił Jacek S.- Wolski "szmaty", który i dzisiaj na polecenie Angeli usiłuje udowadniać, że "polskość, to nienormalność"... Tusk proroczo powiedział kiedyś w sejmie, ale pomylił adresata - to wy "wyginiecie, jak dinozaury".

  Odpowiedz
  IP: 195.47.xx1.xx0 
 • -21

  Donald._gość

  16.06.2017, 19:12

  Szanowny "archeologu" może na wykopaliskach się znasz, ale na polityce marniutko. Cieszę się że tak docenisz lokalnych działaczy tczewskich których obwiniasz za coś na co nie maja wpływu w piltyce"makro". A co do Tuska szkoda ,że nie ma go w polskiej polityce. Jego następcy w strukturach Krajowych PO i Regionalnych w Gdańsku nie dorastają mu do pięt. Podobnie jest w małej powiatowej polityce w PO patrz tczewskiej. Tramkarze z tczewscy PO tacy jak Bartolini, Rajmundo i Miro rozpi..... PO w miescie. Juz naparzaja sie kto ma być liderem. Bartolini uważa że bezwzględnioe on bo ma 70 szabel, Rajmundini twierdzi że ma najasniejszy umysł, a Miro twierdzi, ze chce trzymać finanse w szachu.. Strach sie bać co będzie .

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
  +1

  POLSKA NIEPODLEGŁA_gość

  17.06.2017, 16:57

  BEZ CENZURY

  W 2018 r będą wybory samorządowe. Wybierzmy lokalnych społeczników z lokalnych stowarzyszeń samorządowych. Dość już partyjnych sługusów zniewolonych przez warszawskich prezesów. Dość partyjniactwa w wykonaniu nieudaczników i pantoflarzy politycznych jedzących okruchy z pańskiego stołu , śliniących się jak kundle na widok karmiącej ręki "jaśnie panów". Dość Misiewiczów i tych co uważają "polskość za nienormalność". Dość popaprańców obiecujących "gruszki na wierzbie". Dość gejów, lesbijek i pedofilów w polityce. Dość robienia z nas wszystkich wariatów, sterowanych przez prawdziwych wariatów, którzy chcą Polskę doprowadzić na samo dno. Dość polityki w wykonaniu naszych "starszych braci w wierze", których miejsce jest tam, gdzie jest ich miejsce. PRAWDZIWI POLACY obudźcie się i w 2018 r wybierzcie tych, którzy na to zasługują, a nie tych, którzy tego chcą. "...Pryska mit tak zwanych obalaczy komunizmu. Żyjący jeszcze wpływowi członkowie PZPR, którzy krzątali się przy tak zwanej transformacji ustrojowej coraz śmielej obnażają fałszywą legendę o Wałęsie, który ?razem z Danuśkom obalył komunę?. Dzisiaj oni sami z ironią, a może nawet kpiną w głosie potwierdzają to, o czym w naszym tygodniku piszemy od lat. Komuny w Polsce nikt nigdy nie obalił. Po prostu ?chamy? dogadały z ?żydami?, co w III RP funkcjonowało pod nazwą ?historycznego kompromisu?. Z okazji kolejnej rocznicy kontraktowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku w studiu Radia RMF FM gościł Leszek Miller mówiąc: Kiedy słyszę, że tak zwany komunizm został obalony, to jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji. Mówiąc dokładnie, tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron. I myli się ten, kto sądzi, że pomysł tego ?rozwiązania za porozumieniem stron? narodził się w Polsce. Przeczy temu choćby ?moskiewska pożyczka? dla komunistów, niemieckie marki dla Kongresu Liberalno-Demokratycznego (partii Tuska, Bieleckiego, Lewandowskiego, Merkla i Halickiego) i pompowanie Unii Wolności (partii Mazowieckiego, Michnika, Balcerowicza, Frasyniuka, Gieremka i Kuronia) przez amerykańskich Żydów z Sorosem na czele. Cała dzisiejsza histeryczna aktywność totalnej opozycji i wspierających ją zagranicznych ośrodków to rozpaczliwa walka o powrót do władzy chamów i żydów. Próby uczynienia 4 czerwca świętem państwowym trwają od lat, ale nic z tego nie będzie. W sondażu wykonanym dla rp.pl chce tego 20 % Polaków, 20% nie ma na ten temat zdania, a 60% takiego święta sobie po prostu nie życzy. I nie dlatego, że woleliby może jakąś inna datę symbolizująca narodziny III RP. Jesteśmy przekonani, że Polacy uznali transformację ustrojową za nieudaną, a wielu słusznie uważa, że było to bezczelne wielkie oszustwo..." tnij.tcz.pl/?u=2b8c44

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +32

  Alex_gość

  16.06.2017, 12:56

  PO to dno

  Wy w tym PO to walczycie jedynie o koryto. Dla Was żadna idea inna, niż tylko władza się nie liczy. Teraz kiedy ludzie pokazali Wam czerwoną kartkę zmieniacie barwy i jak te szczury z zamkniętej beczce walczycie między sobą zamiast współpracować i wyjść z impasu. Cieszę się, że Ci ze struktur okręgowych pokazali Wam do czego byliście im potrzebni, a mianowicie do zbierania głosów, bo w tej komunistycznej ordynacji przecież o to chodzi, że doły pracują na górę podobnie jak w feudalizmie i taki Janek Kulas pracuje na taką pożal się Boże miernotę intelektualną jak Pomaska, która przyjechała do Tczewa na dzień przed wyborami kawę rozdawać :-) Zachciało się Wam wielkiej polityki, to ta właśnie was pożarła. Dobrze Wam tak, bo nie poparliście idei okręgów jednomandatowych. Liczę na to, że wyborcy z Tczewa, zagłosują na jakieś lokalne komitety w których będą prawdziwi społecznicy, a nie ideowcy walki ze wszystkim i wszystkimi. I na koniec, nie jestem z PiSu, PSLu czy czegokolwiek. pozdrawiam Kociewiak A z Wami na śmietnik historii.

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx3.xx2 
 • -1

  Kogut_gość

  16.06.2017, 19:45

  A ja pochwalam tych co odeszli nie chcac utorzsamiać się z rozrabiakami działajacymi na wyrażnne polecenie Regionu PO, którzy maja swoje zdanie, naprawde widać było ich pracę poprzez inicjatywy, prace w portalach internetowych. Jeżli rozwiazuje sie tak inicjatywne struktury powiatowe bez powodu i niezgodnie ze statutem jak pisza , że nie pozwal sie załozenie struktur PO w okregach gdzie nie ma tych struktur, od poczatku nowej demokracji, jezeli powołanych pełnomocników nie widziano od marca, to o czym to świadczy.Zupełna olewka "dołów " powiatowych ich ignorancja. Prawa dla tych co odeszli czapki z głów przynajmiej maja klasę. . Zgadzam sie z Toba, ze rozszyfrowałes prawdziwe intencje Regionu PO. Im w powiecie potyrzebni sa ludzie choragiewki, merdajacy ogonkiem władzy, za małą kosteczkę rzuconą na obiad, a takich sporo pozostało. Teraz skoczą sobie do gardeł walczac o władzę.

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +15

  Jocker_gość

  16.06.2017, 13:04

  Ucieczka

  Szczury

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx8 
 • -3

  Kalosz_gość

  16.06.2017, 20:11

  Sam jesteś szczurem Jocker, własciwie myszką. nawet nie stac Cię na uzasadnienie. Prawo odwazne grono , które miało odwagę przeciwstawić się warcholstwu i bezprawiu organów nadrzędnych w PO. Ludzie z klasa wiedzą kiedy odejść. czapki z głów dla Was.

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +21

  Po? _gość

  16.06.2017, 13:12

  Paprot?

  Jak ten gościu ma przejąć stery w PO to możemy być spokojni, ha, ha, ha. Po wakacjach nie będzie po nich śladu. Nikt się z nim nie liczy i nic nie znaczy w naszym mieście. Radny... ha, ha, ale tylko jeszcze rok :) Na jego miejsce jest już kandydat :)

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx8 
 • Kwinto_gość

  16.06.2017, 19:19

  Zupełnie się z Tobą zgadzam "gościu". Ten osobnik to typowy "misiewicz" tylko z minimum rozumku tego prawdziwego orginalnego" Misia" od Antoniego. Posturą podobny, bardziej rozlazły, ale za to z jaśniejszym lampionem. Co za siara.

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
  +4

  Odp_gość

  16.06.2017, 22:49

  Odp

  Ten Pan preTko radnym nie zostanie ....

  Cytuj
  IP: 37.248.xx8.xx1 
 • +22

  jacek_gość

  16.06.2017, 13:19

  Drodzy mieszkańcy Tczewa patrzcie uważnie jak pod koniec kadencji niektórzy radni zmieniają ugrupowania. Są tacy, którzy nie tak dawno krytykowali PIS, nawet z niego odeszli a teraz ponownie się przymilają bo w innych ugrupowaniach nie mają szans dorwać się do korytka.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • +2

  Walentyna_gość

  16.06.2017, 13:43

  Co Wy gadacie, jakie ucieczki? Jakie szczury? Oczy przecieram i nie wierzę w to co czytam. Przecież po to okręt który płynie. Jeśli potwierdzi się,że przejdą czy do psl czy .N to będzie wejście na okręt którego nawet jeszcze nie ma. Pomyślcie zanim napiszecie. A pan B.Paprot znany że swoich wielkich gestów-tym zacznie i tym zakończy. Pis jego jurysdykcja po w Tczewie nie ma i to sobie wszyscy zspamietajcie.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx7.xx4 
 • -6

  Dziecioł_gość

  16.06.2017, 19:53

  A nie pomysilałes, że ludzie , którzy maja swoja godność nie pozwola sobie na takie traktowanie przez własnych warchołów i popierajacych ich władz Pomorskich PO. Władza to nie wszystko wszędzie można pracową dla lokalnej społeczności z normalnymi ludzimi , bez małych ujadajacych piesków ze swojego grono nie zdolnych wprawdzie do pogryzienia bo sa bezzębni, ale ich ujadanie jest męczace . Czapki z głów dla tych co odeszli z PO. Ludzie z klasą

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +7

  Walentyna_gość_gość

  16.06.2017, 13:51

  A tak poza tym-macie przecieki? Na czele stanie B.Paprot? To będzie dopiero farsa w zawodowym wydaniu. Ani merytorycznie ani wizerunkowo nie jest gotowy do objęcia sterów w Tczewie. Pod jego rządem po w Tcz zniknie w mgnieniu oka.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx7.xx4 
 • +5

  sssss_gość

  16.06.2017, 14:09

  Początek końca dostępu do koryta platfusów ! Eeeeaaaaahhh ! :)

  Odpowiedz
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +8

  ŁUPASZKO_gość_gość

  16.06.2017, 14:11

  "a'la long"

  POplecznicy diabła Was już nie ma i najwyższy czas wbić to sobie do waszych zakutych łbów!!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx0 
 • -1

  ŁUPASZKO_gość_gość

  16.06.2017, 14:14

  "a'la long"

  KUKIZ15 przyszłością Narodu !!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx0 
  -4

  Fajans_gość

  16.06.2017, 18:48

  Twoim komentarzom sie nie dziwię jesteś pierwszym wsród buraków w Tczewie. Szkoda czasu na takę miernotę.

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
  -4

  Belzebub_gość

  16.06.2017, 19:23

  Juz na Ciebie czekamy "Buraczku" w piekiełku. Swoje juz zrobiłes. Jestesmy dumni z Twojego chamstwa, głupoty i nicości. Dobr diabołek, dobry. teraz do gara.

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +8

  Debug_gość

  16.06.2017, 15:02

  Omg

  Wybierzcie kogolwiek tylko nie bartusia

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xxx.xx3 
 • Bronk na szefa_gość

  16.06.2017, 17:29

  Bronk na szefa

  Ponoc szefem chce zostać Tomasz Bronk dyrektor CUW . Kandydat prezydenta Poblockiego ??

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx2 
 • Zenek_gość

  16.06.2017, 20:43

  Do dopiero karierowicz. Kolejny kandydat na szefa po Rajmundzie, Bartusiu, Katarzynie, Romanie, Jurku, Brygidzie. Oj bedzie się działo. A ja wam mówię,że wszystkich wydyma Jasiu. Towódz z krwi i kości. Jasiu nie daj się . Pogryziesz wszystkich.

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
  -3

  mar_gość

  16.06.2017, 21:29

  Podejrzewam ,ze jako jedyny się do steru nadaje, mądry koleś.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx9 
 • +7

  Tczewianka_gość_gość_gość_gość_gość

  16.06.2017, 17:56

  Opuszczają szeregi PO

  A gdzie mój wpis CO? nie podobało się bo prawda , są ludzie co wszystkie partie przelecieli od PZPR , SLD, PSL,Solidarność, UW, Porozumienie Plus, PO, czym mogą się pochwalić niczym!!!!!!!!! Jeśli już to tylko ,że ustawili się i swoje rodzinki .

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +5

  Czas_gość

  16.06.2017, 18:26

  Skojarzenia

  Droga Tczewianko bo widzisz PO się mi kojarzy z dziewczyną lekkich obyczajów wszyscy ją przelecą I potem idą do innych partii by dalej robić to coś.No ale cóż jak jest takie partyjne przyzwolenie.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx1.xx0 
 • +2

  Natenczas Wojski_gość_gość

  16.06.2017, 18:40

  Pytanie.

  A co z moim ulubieńcem Janem Kulasem? Też odszedł czy atoli pozostał wierny PO masce?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx0.xx3 
 • +2

  Jarek_gość

  16.06.2017, 18:56

  Jasiu jest polecany na szefa Partii przez Rajmundinio , Bartoliniego i Miro. Jasiu do boiu. Jedynie Ty ze swoia energią i walecznościa doprowadzisz do Zwycięstwa w wyborch samorzadowych. Obiecaj Bartoliniemu - prezydenturę, , Rajmundiniemu - Prezesurę spółki, a Miro Skarbnika Urzedu. I masz wygrane. Janie w Tobie jedyna nadzieja, Do boiu

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +11

  Radykał_gość

  16.06.2017, 19:36

  P.O.

  Bolesna decyzja...? Każdy P.O.wiec to antypolska menda. Ktoś kto wstępował w szeregi tej partii powinien zdawać sobie sprawę, że jest szują, kombinatorem i zdrajcą wartości narodowych. Oby wszystkich platformistów zaraza POchłonęła!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx0 
 • -13

  Jarek_gość

  16.06.2017, 19:59

  Kolejny PIS-owski oszołom- katolik. Gość z wielka kulturą i klasa . Szkoda na takich czasu. Zaraza to Ciepie juz zjada od środka. Pasujesz do tych wulgarnych buraków o małym rozumku, a własciwie to bez rozumku tzw. jedokomórkowy pantofelek Br, br, br, sio

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +6

  Radykał_gość_gość

  16.06.2017, 21:01

  Jarku, cwelusie liberalny....

  Nie wiesz kim jestem, więc nie pisz bzdur. Do PiSu mam tyle samo co do P.O. Katolik takim mendom jak ty wybacza. Ja -NIE!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx0 
 • -6

  Michał_gość

  16.06.2017, 22:11

  Radykale. pisząc tak dalej pokazujesz swoje buractwo. Pogadaj z Jarkiem na argumenty a nie na chamówę. Nie stać Cie ?

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +6

  Ł.d._gość

  16.06.2017, 21:03

  Do gościa: IP: 95.160.xx4.xx6

  Twoje wpisy są obrazem sytuacji: "was jest raz", a w związku z tym jakakolwiek dyskusja z tobą nie ma sensu. Napracowałeś się i tylko skompromitowałeś do reszty swoje ugrupowanie oparte na "szmacie z Brukseli".

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx2.xx4 
 • +11

  MAX_gość

  16.06.2017, 21:53

  Oderwanie ryja od koryta boli.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx2 
 • +4

  Walentyna_gość

  16.06.2017, 22:46

  "Do dopiero karierowicz. Kolejny kandydat na szefa po Rajmundzie, Bartusiu, Katarzynie, Romanie, Jurku, Brygidzie. Oj bedzie się działo. A ja wam mówię,że wszystkich wydyma Jasiu. Towódz z krwi i kości. Jasiu nie daj się . Pogryziesz wszystkich."

  Oni się tam teraz dopiero pozagryzaja. Jeden lepszy od drugiego. Żal, na prawdę. Był Pan Adam to chociaż trzymał ich krótko i nie dopuszczal do szczekania. Srali we własne gniazdo,teraz guam wypłynie na zewnątrz.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx7.xx4 
 • +12

  Radykał_gość

  16.06.2017, 22:48

  Michale...

  Argumenty są za zdrowiem, dobrem, uczciwością, honorem i logiką. P.O. tego nie posiada. To zwykłe szmaty, które skompromitowały się setki razy. Jan Ku*as jest jedną z nich -leń i nieudacznik życiowy, który chciał zaistnieć.... A piszący tutaj Jarek to zwykły klakier, który za pieniądze przyjąłby do ust ku*asa Jana Ku*asa... Smród, wstyd i żenada i czyli Platforma Obywatelska.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx0 
 • -12

  rycerz_gość

  17.06.2017, 11:14

  Nie zdziwie sie jak Jan K. poda Cie pisowski trolku na obrazę na drogę prawną , jak ma klasę. Nie mozna bezkarnie nawet pod płaszczykiem Radykała obrazac posła 3 kadencji. Twoje chamstwo i bezczelność powinna być ukrucono. Jasiu jak masz jaja nie odpuść oszalałemu z nienawiści burakowi. Dość chamstwa w tym portalu

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +2

  maniek_gość_gość_gość

  17.06.2017, 09:39

  Foto

  a Iwonka nie dopchała się do fotografii ??? a ta druga pani z dziara na fujj...

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx4.xx0 
 • +4

  jadzia_gość

  17.06.2017, 18:47

  Drodzy tczewianie teraz zapewne tzw radni przypomną sobie o wyborcach i zaczną "coś" robić, ale nie dajmy się wkręcić na tak "tanie", "marne" chwyty. Niektórzy, ośmieszając się wzywali na pojedynek !!!!!!!!!!! Czy tacy powinni reprezentować Was drodzy mieszkańcy w Radzie Miasta?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • +7

  przyszły wyborca_gość

  17.06.2017, 19:51

  wiebieramy nie tych co są....

  Mam nadzieje ,że mądry lud Tczewa już nie wybierze emerytów z nauczycielską emeryturą,którzy opanowali radę miasta. Mam również nadzieję ,że lud Tczewa nie wybierze już na radnych z przeszłością polityczną (PZPR i PO) ponieważ tacy kandydaci na radnych i ich wybór to tragedia dla Społeczeństwa Tczewa.Średni wiek obecnych radnych to 70 lat .

  Cytuj
  IP: 83.20.xx2.xx3 
 • +10

  stand_gość

  17.06.2017, 19:46

  Widać dotarło do towarzyszek i towarzyszy, że dalej rżnąć głupa się już nie da. Miała być katastrofa po utracie koryta, miało być piekło w tym kraju. Teraz Polacy patrzą na to towarzystwo z politowaniem i zasadzą im potężnego kopa przy następnych wyborach, więc próbują się teraz przefarbować. Nie pomoże już nic sprzedawczycy.

  Odpowiedz
  IP: 95.160.xx3.xx0 
 • +3

  erdyg_gość

  18.06.2017, 00:42

  chorągiewki nie ludzie

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx2.xx8 
 • -5

  Jarek. _gość

  18.06.2017, 12:12

  Ludzie z klasą tak postepują. Brawo popieram tych , którzy odeszli mając dośc łamania statutu PO i warcholstwu kilku działaczy tolerowane przez Region Gdańsk

  Cytuj
  IP: 95.160.xx4.xx6 
 • +4

  Łowca PO-srywaczy_gość

  18.06.2017, 18:55

  Do gościa: IP: 95.160.xx4.xx6

  Kto cię najął, że PO srywasz na tym forum jak najęty, ta śmierdząca onuca z Brukseli?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx2.xx3 
 • Demaskator_gość

  19.06.2017, 00:30

  :)

  Romanie B. przestań chować się pod nickiem i tak wiemy które komentarze są Twojego autorstwa i akurat Tobie chyba właśnie za to płacą w biurze Jedynej Słusznej Partii?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx3.xx5 
  +1

  Ł.p._gość

  19.06.2017, 08:59

  do D....

  Nie trafiłeś, ale to nie ma żadnego znaczenia. Istotne, że zamiast skupić się na meritum ty i tobie PO-dobni skupiają się na autorze, jak w aferze taśmowej... Oburzenie wywołała w was nie treść rozmów prowadzonych przez waszych PO-żałowania godnych "prominentów", ale fakt zdemaskowania waszego bagna przez "kelnerów". Podnieśliście larum, że ktoś nagrał waszą mafię, której symbolem stało się "ch.uj, du.pa i kamieni kupa", natomiast wrażenia na was nie zrobiło, że to wy i wasi wybrankowie usiłowali zrobić z Polskiego Państwa szambo. Nadzieją dla Polski jest sytuacja panująca w waszych szeregach: "ch.uj, du.pa i kamieni kupa". Amen

  Cytuj
  IP: 195.47.xx1.xx0 
 • +1

  k_gość

  19.06.2017, 00:49

  Na pewno nie oddam głosu na ŻADNEGO partyjniaka. Na nikogo, kto jest pod wpływem jakiejkolwiek "centrali". Samorządy TYLKO dla lokalnych ugrupowań, jak najdalej od polityki! Żadnych palantów od Kukiza, Kaczyńskiego czy platformersa! Na nikogo, kto gra przeszłością, dziadkami z Wermachtu, okrągłym stołem, wyklętymi, Smoleńskiem, historią, której uczestnicy już dawno nie żyją. Na nikogo, kto węszy, donosi, przywala, zajmuje się wyłącznie tzw. "rozgrywkami". Żadnych oszołomów, zależnych od kleru.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +1

  kleryk_gość

  19.06.2017, 14:30

  Pisząc "kler" masz na myśli ks. Sowę i bpa Pieronka.

  Cytuj
  IP: 195.47.xx1.xx0 
 • +2

  k_gość

  19.06.2017, 23:47

  do kleryka

  "Pisząc "kler" masz na myśli ks. Sowę i bpa Pieronka."

  Kler jako grupę społeczną, mądralo. Nikogo nie wyłączam, kleryku. Choć paru prawdziwych księży by się znalazło, ale oni są daleko od Torunia i od Nowogrodzkiej.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.