Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego rywalizowały w Swarożynie

(fot. Gmina Tczew)
Tczew - Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego rywalizowały w Swarożynie
XXI Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbył się w tym roku w Gminie Tczew, w miejscowości Swarożyn, 7 lipca. Oprócz rywalizacji, panie, tak jak zawsze, zafundowały widzom świetną zabawę. Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet, Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tczewie, Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy wsparciu samorządów lokalnych oraz sponsorów.

Celem turnieju jest integracja środowiska wiejskiego w powiecie tczewskim, popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców, inspirowanie do pracy zespołowej oraz kultywowanie tradycji.

O przepustkę do eliminacji wojewódzkich walczyły cztery koła: Brzuśce, Wielki Garc, Czatkowy oraz Morzeszczyn.

Panie zmagały się w pięciu konkurencjach, które były określone w regulaminie konkursu:

- kulinarna - dekoracje wielkanocne - "Pisanki i Mazurek",
- wokalna - piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. "Warto było i Megababki to my" lub "Magababki to my".,
- edukacyjna - tablica pod hasłem "Nasi bracia mniejsi",
- moda - "Deszczowa kreacja",
- taneczna - taniec dowolny.

Konkurencje były oceniane przez jury w składzie: Piotr Hałuszczak, Marek Modrzejewski i Tadeusz Szwarc. Gospodynie śpiewały, recytowały i tańczyły, wszystko po to, aby jak najlepiej wypaść. Punktacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Brzuśce z gminy Subkowy. Wszystkie koła otrzymały nagrody. Koło Gospodyń Wiejskich z Czatków otrzymało nagrodę Wójta Gminy Tczew, którą wręczyła sekretarz Joanna Szlicht. W przyszłym roku zwycięskie Koło reprezentować będzie powiat tczewski na turnieju wojewódzkim. Wójt Gminy Tczew, jako gospodarz terenu, na którym odbywały się eliminacje, ufundował tort dla wszystkich uczestników Turnieju.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej