Zmasowane kontrole policji na pomorskich drogach

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Zmasowane kontrole policji na pomorskich drogach
Pomorscy policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Celem dzisiejszych działań pod nazwą "Prędkość" jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas kontroli mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz sposób przewożenia pasażerów.

Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami patrolują pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń.

- Dobre warunki drogowe sprzyjają rozwijaniu niezgodnych z przepisami prędkości. Do najtragiczniejszych zdarzeń dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni, więc w warunkach w których teoretycznie powinno być najbezpieczniej. - mówi st. post. Małgorzata Górska z tczewskiej policji.


Policjanci sprawdzają czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca jest poddawany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety nadal zdarza się, że za kierownicę wsiadają osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.


W działaniach biorą udział policjanci należący do grupy SPEED. Mogą oni przekraczać granice powiatów, więc może zdarzyć się, że pojazdy z terenu Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim będą patrolowały okolice Tczewa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • Maciuś_gość

  12.08.2022, 14:55

  Dziś jechał za mna pijak.

  W lusterku wstecznym widziałem jak pije piwo z puszki. Nie mogłem nic zrobić, tylko modlić się aby nie wjechał mi w tył. Zadzwonić nie mogłem, bo to mandat i punkty karne. Na szczęście skręcił do sklepu.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -1

  Małe piwko _gość

  12.08.2022, 16:45

  Maciek dobrze zrobiłeś.

  Picie za kierownicą nie rozprasza tak jak rozmowa telefoniczna. W dodatku ciebie też by skontrolowali. Jak masz coś do naprawy to by dowód zatrzymali.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx1 
  -1

  inny_gość

  12.08.2022, 17:21

  Może czas najwyższy zainwestować w : a) zestaw głośnomówiący ( nie mylić z żoną i teściową w aucie ) b) wideorejestrator z tylną kamerą ? za 600 stów masz sprzęt wypasiony, nagra wszystko

  Cytuj
  IP: 91.230.xx7.xx4 

  Co? _gość

  15.08.2022, 08:45

  Do statuetek i innych posąrzków zostało modlić się to ie, wal intencje do betonu

  Cytuj
  IP: 109.197.xx7.xx5 

  Kierowca_gość_gość

  17.08.2022, 07:16

  Czy zgłosiłeś?

  Jeśli nie zgłosiłeś policji takiego zdarzenia, to znaczy, że akceptujesz pijaków za kółkiem.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx4 
 • +4

  Gffffff_gość

  12.08.2022, 18:11

  Dojenie++++

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx2.xx5 
 • -2

  pitolisz_gość

  12.08.2022, 20:47

  jakie dojenie

  Jak ciebie by taki drajver j****l... co po miescie zapierdziela 100km/h to byś inaczej gadał. po to sa ograniczenia, aby nie było wypadków... albo aby było ich mniej chociaż jak egzekwować zasady od debili ? nazywasz to dojeniem... powiedz to tym którzy stracili rodziny w wypadkach albo są kalekami do końca życia...

  Cytuj
  IP: 83.20.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA