Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych startuje!

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
17
09.2019
Wtorek
Tczew - Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych startuje!
XVII edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, realizowana będzie w dniach od 16 do 20 września. Gościć u siebie będziemy artystów z 28 zespołów reprezentujących kraje: Gruzję, Litwę Macedonię, Polskę, Rosję i Ukrainę.

Prezentacje sceniczne XVII Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych odbywać się będą w dniach 17-19 września 2019r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Podczas wszystkich prezentacji scenicznych swój talent zaprezentuje blisko 300 niepełnosprawnych uczestników. Naszym priorytetowym celem jest tworzenie imprezy bez barier i ograniczeń, podczas której każdy będzie miał okazję wyrazić siebie, łamiąc stereotypy. Grupy występujące na scenie muszą przestrzegać jednej zasady;-z uwagi na specyfikę imprezy przedstawienia muszą być nieme. Tak jak zwykle zobaczymy przedstawienia lekkie, radosne, ale i poważne, zmuszające do refleksji.

Grupa Płomyki ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem (Malbork) za pomocą przedstawienia "Trzy małe świnki" przeniesie widza do świata bajek.

W przedstawieniu "Co innego cebula" Grupy Kworce z Gdańskiego Domu Pomocy Społecznej Orunia poznamy historię dwojga ludzi, którzy w niezbadanych okolicznościach trafiają do odległego nieznanego świata, który uczy poznawać i zrozumieć się wzajemnie. Przedstawienie ma uwrażliwić widza na inność, odmienność.

Zobaczymy również historię uniwersalną, która fascynuje od setek lat. W przedstawieniu "Tristan i Izolda" Teatr Muzyczny Arlekin ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy zaprezentuje nam pełną pasji i emocji opowieść o miłości niemożliwej do spełnienia, miłości zrodzonej z marzeń i tęsknot.

W sumie zobaczymy 28 prezentacji scenicznych o bardzo różnej tematyce. Wszystkie przedstawienia oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:

- Jarosław Wojciechowski - teolog i menadżer kultury, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, jeden z założycieli Sceny SAM w Gdyni oraz Gdyńskiej Sceny Kabaretowej,
- Natalia Kuropatwińska- nauczyciel w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie, terapeuta, od ponad dekady związana z realizacją Przeglądu Teatrów Wspaniałych.
- Krystian Nehrebecki - Aktor , reżyser teatralny i radiowy producent, twórca wydarzeń artystycznych.
Tradycyjnie, jak co roku, podczas gali wręczania nagród będziemy mieli niewątpliwą przyjemność podziwiać występ najmłodszych artystów z Teatrzyku ze Stumilowego Lasu, który działa przy Przedszkolu Specjalnym w ZPS w Tczewie.

Podczas Przeglądu Teatrów poza prezentacjami odbędą się także: happening, warsztaty artystyczne dla uczestników, spotkanie dla opiekunów i wychowawców a także dodatkowe zajęcia rekreacyjne.

Warsztaty prowadzone będą zarówno w Gołuniu na Kaszubach, w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie oraz w Centrum Kultury i Sztuki. Zajęcia prowadzić będzie 8 animatorów. Prowadzone w ramach projektu warsztaty zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestików. W tym roku dla uczestników przygotowaliśmy m.in.; "Zamknij teatr w antyramie". Przeniesienie ze sceny za pomocą różnych technik plastycznych i zamknięcie w antyramie emocji i wrażeń doświadczonych w teatrze", " Zajęcia relaksacyjne- metody radzenia sobie ze stresem scenicznym", "Muzykoterapia- taniec integracyjny w teatrze".
Tradycyjnie, jak co roku dla uczestników projektu wystąpi Gwiazda polskiej sceny muzycznej. W tym roku oficjalne otwarcie przeglądu uświetni koncert Michała Wiśniewskiego.

Po bardzo dobrym przyjęciu przez publiczność pierwszej odsłony trasy akustycznej Michała Wiśniewskiego "A niech gadają" artysta postanowił ponownie zaprezentować się w odsłonie akustycznej.. To osobisty komentarz Wiśniewskiego do długiej drogi, przebytej w życiu zawodowym jak i prywatnym. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje Michała Wiśniewskiego i zespołu Ich Troje, takie jak "Powiedz", "A wszystko to..." czy "Zawsze z Tobą chciałbym być", a także piosenkę z najnowszego singla "Z nikim nie jest tak", w wersjach akustycznych, na żywo! Dużą gratką dla fanów jest fakt, że pojawią się piosenki nie wykonywane do tej pory na koncertach! Zaczarują nas dźwięki płynące z pianina, basu, gitary oraz instrumentów perkusyjnych... Te koncerty z pewnością pozostaną na długo w pamięci każdemu, kto postanowi udać się na to muzyczne wydarzenie!

Koncert odbędzie się 17.09.2019r o godzinie 18:00 w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Koncert będzie miał charakter zamknięty, ale dla czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia.Program prezentacji scenicznych XVII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

(sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki ul. Kard. Wyszyńskiego 10, Tczew)


Wtorek, 17 września 2019r
17.00 Uroczyste otwarcie
17:15 "Pojedynek dobra ze złem" Amatorzy - Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie
17:25 "Siła przyjaźni" GTI-Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie
17:45 "Tajemniczy ogród"- Tacy sami- Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie
Koncert "Michał Wiśniewski-Akustycznie" - (wstęp na zaproszenie)


Środa, 18 września 2019r (wstęp wolny)

09:30 "Trzy małe świnki" Płomyki- Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem ( Malbork)
9:50 "Koci żandarm z Saint Tropez" Muzyczny kogel-mogel-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 (Radom)
10:10"Na sznurkach..." GRiM-Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Szymanowo)
10:30 "Wybryk z telefonu komórkowego" Plastic Drama Theatre - Center of a blind in Kaunas and Mirijampole region ( Kowno-Litwa)
10:45 "Co innego cebula" Kworce-Dom Pomocy Społecznej Orunia (Gdańsk)
11:05 "Jestem kimś" Epitetem po metaforze- Dom Pomocy Społecznej (Lubuczewo)
11:25 "American dream" Korczakowskie skrzaty- Dom im. Korczaka, Regionalna Placówka Opiekuńczo- Terapeutyczna (Gdańsk)
11:45"Idole bez masek" - Teatr Studio Maska ( Żytomierz-Ukraina)
PRZERWA
13:00 "Przyjaciel potrzebny od zaraz" Bajkolandia- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Lidzbark Warmiński)
13:20 "Pan Hilary-rekonstrukcja" Warsztat Terapii Zajęciowej Bratanki (Toruń)
13:40 "Cztery sezony" Domkowcy- Środowiskowy Dom Samopomocy dla Dorosłych-Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego (Tczew)
14:00 "Koła czasu" Aitvaras- Raseiuniu dienos centras (Raseiniai-Litwa)
14:20 "Cyrk, cyrk" Szansa-Warsztat Terapii Zajęciowej (Białogard)
14:40 "Niebieska Kraina" Kłobuczki- Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy PSONI (Biskupiec)
15:05"Feniks" Narcyz- Warsztaty Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka (Trzebnica)

Czwartek, 19 września 2019r ( wstęp wolny)

10:00 "Lato w dolinie Muminków" Mimi Riczi- Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy-Zespół Placówek Specjalnych (Tczew)
10:20 "Ewolucja" Orioni- Centrum dla dzieci niepełnosprawnych ( Zestafoni-Gruzja)
10:40 "Metamorfoza" Special elementary school Idnina (Skopje-Macedonia)
11:00 "Tristan i Izolda" Teatr Muzyczny Arlekin-Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 (Bydgoszcz)
11:20 "Symfonia miłości" Rag-baby Ann- Adakavas Residential Care Home (Taurogi-Litwa)
11:35 "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" Teatr Recepta Stowarzyszenie ECCE Homo (Kowalki)
11:55 "Kolesie" Kaliningrad Regional Children's and Youth Non-Governmental Organization Disabled Maria Studio Danko (Kaliningrad-Rosja)
12:15 "Przebudzenie" Kameleon- Środowiskowy Dom Samopomocy (Tczew)
12:25"Serce" Zerniatko-Żytomierska Specjalna Ogólnokształcąca Szkoła z Internatem (Żytomierz-Ukraina)


16.00 Koncert Finałowy
"Z pamiętnika wielickiego krasnoludka" Teatrzyk ze Stumilowego Lasu- Przedszkole nr 3- Zespół Placówek Specjalnych (Tczew)

Wręczanie nagród

Konkurs

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na koncert Michała Wiśniewskiego, który odbędzie się 17.09.2019r o godzinie 18:00 w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.
Wystarczy, że napiszesz do nas maila z dopiskiem w tytule "Teatry wspaniałe" - i podać w treści w imię osoby, która ma wybrać się na film (może to być imię Państwa) - kto pierwszy, ten lepszy. Maile prosimy przesyłać na adres kontakt@redakcja.tcz.pl .(Uwaga - pod uwagę bierzemy tylko maile wysłane jeden raz, po publikacji artykułu). O wygranej zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.


Uwaga: Aby wziąć udział w konkursie należy w treści maila wkleić poniższą formułkę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres e-mail, numer IP) zgodnie z art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uczelnia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.2016.119.1), dalej zwane "rozporządzeniem". Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ww. rozporządzenia informuję, iż Administratorem Państwa danych osobowych jest TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie przy ulicy Hanny Hass 4, 83-110 Tczew. Zbierane dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ww. rozporządzenia w celu rozstrzygnięcia konkursu. Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być wyłącznie: osoby upoważnione przez TCZ.PL Sp. z o.o. - pracownicy spółki i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki; podmioty przetwarzające - którym zlecimy czynności wymagające przetwarzania danych, np. podmioty obsługujące i utrzymujące naszą sieć; administrujący naszymi systemami teleinformatycznymi lub udostępniający nam narzędzia teleinformatyczne, a także kino Helios Tczew, ul. Pomorska 1, 83-110 Tczew oraz podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa, np. sądy, policja itp. Nigdy nie sprzedajemy Państwa danych ani nie wymieniamy się nimi w celach marketingowych. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, żądania usunięcia oraz prawo przeniesienia danych. Mogą Państwo również domagać się ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, a także wycofać udzieloną zgodę w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości udziału w organizowanym przez TCZ.PL konkursie. Państwa dane osobowe przetwarzamy na czas trwania konkursu i w czasie podejmowania czynności związanych z jego rozstrzygnięciem. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza ww. rozporządzenia.

Aktualizacja - Bilety już rozdane. Prosimy nie nadsyłać maili. Zwycięzcy powiadomieni drogą mailową.
Drukuj
Prześlij dalej