Młodzież z wizytą na komendzie

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Młodzież z wizytą na komendzie
20 czerwca br. Komendę Powiatową Policji w Tczewie odwiedziła młodzież jednej z miejscowych szkół. Policjanci oprowadzili młodych gości po budynku komendy, promowali zawód policjanta i zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi. Podczas spotkania mundurowi pokazali młodzież radiowozy, a każdy z uczestników na pamiątkę zrobił sobie na kartce odciski palców.

20 czerwca br. tczewskich policjantów odwiedziła młodzież jednej z miejscowych szkół podstawowych. Policjantka zajmująca się profilaktyką oprowadziła gości po budynku komendy. Młodzież mogła obejrzeć pomieszczenie dla osób zatrzymanych, stanowisko gdzie pracuje oficer dyżurny jednostki. Ponadto mundurowa opowiadała o pracy policjantów pracujących w różnych wydziałach. Młodzież przy pomocy technika kryminalistyki zrobiła sobie odciski palców oraz obejrzała radiowozy.

Młodzież otrzymała informacje o procedurze kwalifikacyjnej przyjęcia do służby oraz wymagań, jakie należy spełnić, aby dostać się do Policji. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda rekrutacja, każdy z jej etapów.

Każdy, kto chce służyć w tej formacji, musi spełnić określone wymagania:

- korzystający w pełni z praw publicznych,
- obywatel polski, niekarany, o nieposzlakowanej opinii,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,
- podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
- ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Policji składa się z kilku etapów.

Po złożeniu dokumentów pracownik zespołu doboru wskaże dogodny dla kandydata termin do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej i testu wiedzy ogólnej. (w przypadku naszego województwa przeprowadzane w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na terenie OPP ul. Harfowa 60). Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/rekrutacja.php

Dokumenty dotyczące naboru do służby, można również składać w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -4

  bezsrejtu_gość_gość_gość

  22.06.2022, 11:25

  Nie masz ambicji wstąp do milicji

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx1 
 • +1

  Izaak_gość

  22.06.2022, 20:19

  Ogólnie masakryczny posterunek policji tam nic szczególnego nie ma po za komunistycznymi ścianami sypiącymi się na głowę pokazując im to napewno się zniechęca tam uczestniczyć co dopiero pracować warunki tragiczne sterta papierów i szafki za czasów Króla Sasa

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.