Fundusz sołecki - inwestycje w Kursztynie, Nicponi i Piasecznie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Fundusz sołecki - inwestycje w Kursztynie, Nicponi i Piasecznie
Na terenie gminy Gniew trwa realizacja zadań, wykonywanych w ramach Funduszu Sołeckiego. Na tegoroczne inicjatywy sołeckie przeznaczono ponad 500 000 złotych. Sukcesywnie prowadzone są inwestycje w sołectwach, dzięki którym nasze wsie stają się coraz piękniejsze i lepiej zagospodarowane. Modernizację przechodzą właśnie drogi w Kursztynie i Nicponi oraz szkoła w Piasecznie.

Obecnie prowadzone są prace na osiedlowej drodze gminnej w centrum Kursztyna. Inwestycja polega na wymianie płyt drogowych na płyty typu JOMB. Koszt inwestycji wynosi ponad 32 000 zł.

Płyty JOMB układane są również w Nicponi, na drodze gminnej prowadzącej w kierunku miejscowych lasów. Koszt zadania to ponad 38 000 zł.

W Piasecznie natomiast w ostatnich dniach wykonano inwestycję modernizacji schodów wejściowych do budynku szkoły podstawowej. Z funduszu sołeckiego przeznaczono na zadanie kwotę w wysokości 6 200 zł, całość inwestycji opiewa natomiast na 12 000 zł. Reszta środków pochodzi z budżetu szkoły.


Fundusz sołecki jest forma budżetu partycypacyjnego. Tworzą go środki budżetowe wyodrębnione z budżetu gminy dla sołectw na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia wiejskiej społeczności. O tym, jakie zadanie w ramach funduszu zostanie wykonane w danym sołectwie, decydują sami mieszkańcy, biorący udział w zebraniach wiejskich.

Drukuj
Prześlij dalej