Od 1 grudnia nowe zasady kwarantanny dla podróżujących i zmienione limity osób

Koronawirus (fot. pexels.com)
Tczew - Od 1 grudnia nowe zasady kwarantanny dla podróżujących i zmienione limity osób
W ostatnim czasie odnotowujemy wysokie wskaźniki dziennych zachorowań na COVID-19. Oprócz tego na świecie pojawiła się nowa groźna mutacja koronawirusa. Dlatego od 1 grudnia rząd wprowadza zakaz lotów z krajów szczególnego ryzyka - Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe. Dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie będą mogły zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni. Wydłużona kwarantanna będzie dotyczyła również osób wracających z krajów non-Schengen. "W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo od 1 grudnia zmienią się także limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych, hotelach czy kościołach. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obwiązywać do 17 grudnia 2021 r." - informują rządzący.

Nowa mutacja COVID-19 - zakaz lotów i zmiany w kwarantannie dla podróżujących

Zakaz lotów z krajów wysokiego ryzyka

Rząd chce możliwie opóźnić moment, w którym nowa mutacja koronawirusa dotrze do naszego kraju. Dlatego od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. wprowadzamy zakaz lotów z krajów wysokiego ryzyka:


- Botswany,
- Eswatini,
- Lesotho,
- Mozambiku,
- Namibii,
- RPA,

- Zimbabwe.
Ważne! Osoby wracające w tych krajów nie będą mogły zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni - nawet w przypadku negatywnego wyniku testu.

Wydłużona kwarantanna dla podróżujących z krajów non-Schengen

Od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. wprowadzono także zmiany w zasadach kwarantanny dla podróżujących z krajów non-Schengen. Co się zmieni?

Wydłużono kwarantannę do 14 dni. Wcześniejsze zwolnienie z kwarantanny będzie możliwe w przypadku negatywnego wyniku testu PCR, który został wykonany po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy.

Zmiany w limitach osób

Od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. zmienią się też limity osób m.in. w restauracjach, hotelach, obiektach sportowych czy kościołach.


- Kościoły, lokale gastronomiczne, hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodkach kultury, koncerty, widowiska cyrkowe, baseny i aquaparki - 50 proc. obłożenia (obecnie 75 proc. obłożenia)
- Zgromadzenia, wesela, komunie, konsolacje, spotkania, dyskoteki - max. 100 osób (obecnie 150 osób).
- Wydarzenia sportowe (poza obiektami sportowymi) - max. 250 osób (obecnie 500 osób).
- Siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea, galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, sklepy i galerie handlowe - 1 osoba na 15 m2 (obecnie 1 osoba na 10 m2)

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -9

  nie boję się_gość

  29.11.2021, 20:09

  szukam wierzących biblijnie w Tczewie

  teraz tchórzliwi chrześcijanie założą maski i będą trzymać dystans i oddadzą z pokorą cześć demonowi Covid 666 19 . Ale to dobrze bo widać , kto z piekła kto z nieba czerpię nadzieję. I będą machać flagami na cześć nowej religii pandemicznej.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +5

  Gość _gość_gość_gość

  29.11.2021, 20:30

  Aby do wakacji i znów będzie po covidzie

  Odpowiedz
  IP: 109.131.xx2.xx0 
 • bezsrejtu_gość_gość_gość

  29.11.2021, 21:32

  Paskudne sianie paniki...

  No groźna w hoooooj! http://www.youtube.com/watch?v=Yp4ncch9b1M

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx1 
 • +2

  EkO_gość

  30.11.2021, 06:31

  Nie jestem żadnym antycovidowcem. To co się jednak dzieje bardzo mi się nie podoba. Rząd obarcza obywateli odpowiedzialnością za własną nieudolność. I żeby nie było-nie chodzi tylko o PiS. W Polsce służba zdrowia nie jest nierozwinięta i niedofinansowana. Dlatego ma określoną wydolność. Rząd wprowadza lockdown żeby jej nie zagrzebać, co byłoby katastrofą-także polityczną. Tylko czy to my jesteśmy winni? Nie! Poza tym to kolejny etap dobijana gospodarki. Jest źle, ale oni... Skandal. No i ostatnie, a być może najważniejsze. To kolejny akt odbierania ludziom ich podstawowej wolności i tłamszenia. Witamy w świecie białych poddanych.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • +2

  age_gość

  30.11.2021, 09:45

  "W Polsce służba zdrowia NIE jest NIErozwinięta i NIEdofinansowana." Czyli jest rozwinięta i dofinansowana. Podwójny minus daje plus.

  Cytuj
  IP: 185.167.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.