Trwają policyjne działania na drogach powiatu

Kontrola prędkości (fot. tcz.pl)
Trwają policyjne działania na drogach powiatu
W środę (10.08) od wczesnych godzin porannych tczewscy policjanci na terenie powiatu prowadzą działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to właśnie oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia, czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi.

Przez cały dzisiejszy dzień policjanci tczewskiej drogówki na terenie powiatu prowadzą wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" mające na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Policjanci takim rodzajem swojej aktywności chcą m.in. zapobiegać niebezpiecznym zachowaniom, które bardzo często przyczyniają się do powodowania wypadków, kolizji czy potrąceń.

- Do najtragiczniejszych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego dochodzi w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych, więc dlatego szczególnym nadzorem zostaną objęte te właśnie miejsca. Przypominamy, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik. Zarówno kierowca, jak i pieszy oraz rowerzysta zobowiązani są do zachowania ostrożności. Tylko wzajemna dbałość o drugiego uczestnika ruchu drogowego jest podstawą bezpieczeństwa na drodze. - mówi st. post. Małgorzata Górska z zespołu prasowego tczewskiej policji.


PAMIĘTAJMY


Piesi i rowerzyści również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Statystyki wypadków drogowych w Polsce wskazują, że znaczącą grupą uczestniczącą w zdarzeniach drogowych są piesi. Piesi, szczególnie dzieci i seniorzy, zawczasu powinni zaopatrzyć się w elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne w światłach samochodu. Obowiązek taki dotyczy obszarów niezabudowanych - jednak zachęcamy do używania ich wszędzie, gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Ostrzeżenie _gość

  10.08.2022, 17:01

  Owoc kazirodczej miłości na rowerze.

  Mężczyzna z wyglądu, wiek ok 30 letni. Ostatnio go widziałem na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Wigury. Bękart coś bierze, celowo wjeżdża pod samochody, jedzie środkiem i nagle skręca w prawo przed maską. Ewidentnie chce aby ktoś w niego wjechał.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • Różowy pra pra pra dziadek_gość

  10.08.2022, 19:17

  Śledzenia Tczew.

  Widać na zdjęciu że policja nie śpi jak to się czyta w tej gazecie w tych wiadomościach Tczew dobrze jak by mieli lornetkę albo drona z kamerą i pod ręką przysłowiowe wiadro kawy i pączka.

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx6.xx4 
 • +1

  Janusz_gość

  11.08.2022, 10:17

  W całym mieście wali szambem rzygać się chce może szanowna policja zajmie się namierzeniem źródła tej gównianej afery !!!

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA