Dzisiaj na drogach Pomorza kaskadowy pomiar prędkości

Policja, pomiar prędkości (fot. aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)
Tczew - Dzisiaj na drogach Pomorza kaskadowy pomiar prędkości
W czwartek, 23 maja, pomorscy policjanci prowadzą działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do limitów prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Na terenie całego województwa spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, będą przemierzały pomorskie drogi. Policjanci przeprowadzą działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa. Sposób prowadzenia działań powoduje, że po minięciu policyjnej kontroli, możemy spotkać następną.

Mundurowi mogą dokonywać pomiaru także za masztem z fotoradarem.

- Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Kierowcy mają niestety zwyczaj przyspieszania po przejechaniu obok punktu kontroli - przyznaje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • zenon_gość

  23.05.2019, 09:41

  Tylko po co o tym ostrzegać?

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +1

  g_gość

  23.05.2019, 10:14

  A po to,że właśnie przez takie informacje-niektórzy pojadą wolniej i przez to może akurat ktoś nie zginie.

  Cytuj
  IP: 188.252.xx0.xx2 
  +1

  JAC_gość

  23.05.2019, 18:03

  ISKRA !!!

  PAN ASPIRANT POMIARU DOKONUJE URZĄDZENIEM ROSYJSKIEJ PRODUKCJI ISKRA !!! PROSZĘ NIE PRZYJMOWAĆ MANDATÓW Z TEGO URZĄDZENIA I SKIEROWAĆ SPRAWĘ DO SĄDU A WYROK GWARANTOWANY NA KORZYŚĆ KIEROWCY

  Cytuj
  IP: 83.21.xx3.xx0 
  +1

  gość_gość

  23.05.2019, 21:28

  do ISKRA. Kkolega ma rację zwłaszcza że w przypadku zdjęcia to jest odcinek w kujawsko - pomorskim Ciechocinek - Włocławek i tam też przebiega linia wysokiego napięcia z boku i pomiar jest fałszowany

  Cytuj
  IP: 109.207.xx0.xx7 

  QQ13_gość

  24.05.2019, 09:25

  Do JAC

  Masz rację i w praktyce da się podważyć niemal każdy pomiar prędkości przeprowadzony w naszym kraju. Informuję Cię jednak, że nad artykułem widzimy jakieś przypadkowe zdjęcie, nie wiadomo skąd a nie obraz z kamery live w dniu wczorajszym.

  Cytuj
  IP: 193.59.xx7.xx0 
 • +3

  Hffhyy_gość

  23.05.2019, 10:32

  Bankomaty na drodze

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.