Posypały się mandaty. Jakie główne przewinienia pieszych?

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Posypały się mandaty. Jakie główne przewinienia pieszych?
Policjanci z tczewskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas tej akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. Mundurowi ukarali mandatami 12 pieszych, 2 rowerzystów oraz 41 kierowców. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj na drogach powiatu policjanci z wydziału ruchu drogowego tczewskiej komendy realizowali działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Piesi oraz rowerzyści stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, dlatego nazywa się ich niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W trakcie działań podczas służby mundurowi zwracali szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy swoim zachowaniem na drodze często stwarzają zagrożenie zarówno dla samych siebie, jak i innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze podczas tych działań zwracali także uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku piesi wyposażeni są w elementy odblaskowe.

- Mundurowi ujawnili łącznie 78 wykroczeń, w których ukarali mandatami karnymi 55 osób, w tym 12 pieszych i 2 rowerzystów. Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. - mówi podinsp. Rafał Bronk z KPP Tczew.

Policjanci przypominają, że osoba przechodząca przez ulicę w odległości mniejszej niż sto metrów od przejścia dla pieszych popełnia wykroczenie.

Pamiętajmy również o obowiązku korzystania po zmroku z elementów odblaskowych, poza obszarem zabudowanym. Założony odblask zwiększa bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdyż umożliwia kierującemu samochodem szybsze zauważenie innego uczestnika drogi.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • -2

  Bezsrejtu_gość_gość

  08.06.2022, 17:26

  Wyłudzają hajs?

  "Policjanci przypominają, że osoba przechodząca przez ulicę w odległości mniejszej niż sto metrów od przejścia dla pieszych popełnia wykroczenie." Tak, jeżeli nie przechodzi na skrzyżowaniu. Ale po co to uściślać? Lepiej łupić jeleni...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx7 
 • -7

  Sławek EU07_gość

  08.06.2022, 17:34

  Barierki

  Trzeba postawić barierki.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx8 
  -7

  a_gość

  08.06.2022, 17:44

  Potem piszą żeby wstąpić do tej formacji bo nie ma chętnych, nigdy w życiu- to poparcie co mieli po milicji w kilka lat utracili jestem kulturalny więc nie napiszę co o was myślę i kilka osób które znam to samo mówią .Chleb ze smalcem albo miska ryżu a nie praca w Policji chłopaki szmacicie się od kilku lat na maxa. Zomo zostało rozliczone może przyjdą takie czasy że zostaniecie rozliczeni nic nie trwa wiecznie.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx5.xx5 

  do bezsrejtu_gość

  08.06.2022, 18:58

  http://www.youtube.com/watch?v=X8FyEBwqCHA

  Cytuj
  IP: 107.181.xx7.xx6 
  -2

  Esesgruppensexfuhrer_gość

  11.06.2022, 16:32

  Swoje trzy grosze dołożę nieskromnie

  Moim zdaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego nie ma znaczenia w jakim miejscu ulica jest przekraczana przez pieszego (poza oczywiście skrajnościami jak wpoprzek skrzyżowania itp.) Ważne jest, aby przy tej czynności dochować zdrowego rozsądku, jak chociażby nie wkraczać bezpośrednio przed rozpędzony pojazd. Ten i tak nie zdąży się zatrzymać, chociażby przejście było nie wiem jak oznakowane. Fizyki nie oszukasz. Durnie są zarówno wśród pieszych, jak i kierujących. Wzajemny szacunek na drodze i używanie rozumu w zupełności wystarczy. No ale.... Budżet pusty, akcje i kasa musi się zgadzać. Pieprzenie o poprawie bezpieczeństwa między bajki włożyć. Tak uważam.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx3.xx5 
 • Kazio_gość

  08.06.2022, 18:05

  Policjanci

  Niech Policjanci przyjadą na ulicę Bałdowską obok Lidla, to tam by zobaczyli samochody ocierające o pieszych na pasach na zielonym świetle dla pieszych. W tym miejscu o każdej porze potrzebna byłaby drogówka i na pewno nie obeszłoby się bez mandatów i odebranych praw jazdy.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx6 
 • +7

  Md_gość

  08.06.2022, 20:00

  Ha

  Ściągają haracz nie dość że inflacja to jeszcze im mało sami łamią przepisy wyjazdu z armii krajowej koło apteki geminii sami sobie nie wystawia mandatu

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx4 
 • +3

  sopel_gość_gość_gość

  08.06.2022, 20:16

  mandaty

  Na Malinowskiej to i cztery auta jadą na czerwonym i tyż dobrze aż do pierwszego wypadku, kamerów tam nima, to można na czerwonym zapindalać

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xxx 
 • Podatnik_gość

  08.06.2022, 23:55

  bezpieczenstwo ich stolkow

  "Celem takich akcji jest poprawa" ich kieszeni, ich statystyk. Oni do niczego innego sie nie nadaja jak do karania ludzi za bzdury. Tam, gdzie maja byc to ich prawie nie ma, dwie lewe, udawanie ze nie ma zadnego problemu itp.

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx2.xx6 
 • +1

  asasdasd_gość

  09.06.2022, 12:17

  Znany jest Panu powód kontroli? TAK: "DZIURA W BUDŻECIE"! I w sumie tyle w temacie

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.