Z maluchami o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Policjantka spotkała się z dziećmi (fot. KPP Tczew)
Tczew - Z maluchami o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje

zobacz galerię zdjęć: 3
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkała się z najmłodszymi uczniami czterech szkół podstawowych w powiecie. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań "Uczę się bezpieczeństwa" w obszarze "Bezpieczny w czasie wakacji". W trakcie tych lekcji między innymi omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną od zeszłego tygodnia prowadzi spotkania pn. "Bezpieczny w czasie wakacji", które wpisują się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku "Uczę się bezpieczeństwa". Mundurowa spotkała się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1, 7 i 10 w Tczewie oraz Szkoły Podstawowej w Lubiszewie.

Podczas lekcji z uczniami policjantka mówiła, gdzie należy bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Nie brakowało również cennych wskazówek jak należy bezpiecznie wypoczywać nad wodą i jakich zabaw należy unikać podczas wodnych kąpieli.

Funkcjonariuszka uczulała dzieci aby przed wyjazdem na kolonię odpowiednio się przygotowały, w taki sposób aby spędzony czas poza domem na wakacjach był dla nich bezpieczny.


- Mamy nadzieję, że te spotkania na długo zapadną w pamięci dzieci, a przekazane porady będą wykorzystywane nie tylko podczas wakacji. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA