Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą - odpowie za włamania

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą - odpowie za włamania
Kryminalni z Tczewa zatrzymali 30-latka, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca znalazł kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za te przestępstwa w warunkach recydywy, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zagubieniu karty płatniczej. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca odnalazł kartę, a następnie korzystając z niej, 5 razy zapłacił zbliżeniowo za zakupy.

-
Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 230 złotych. Wczoraj kryminalni ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 30-letni mieszkaniec Tczewa. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, które jak się okazało, popełnił w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania zatrzymany 30-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tych przestępstw w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.


Drukuj
Prześlij dalej