Wartościowe przedmioty zniknęły z zaparkowanego auta

(fot. KPP Tczew)
Wartościowe przedmioty zniknęły z zaparkowanego auta

zobacz galerię zdjęć: 1
Kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież. Według ustaleń mundurowych z otwartego samochodu ukradł znajdujące się w nim przedmioty warte około 2 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy przesłuchali podejrzanego i przedstawili zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

7 czerwca br. tczewscy kryminalni ustalili, że z niezabezpieczonego pojazdu pokrzywdzonego, zaparkowanego w pobliżu miejsca budowy znajdującej się na terenie powiatu tczewskiego, sprawca dokonał kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości około 2 tys. złotych.

- Przyjmujący zawiadomienie mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło na przełomie kwietnia i maja tego roku. Po kradzieży sprawca pozostawił elektronarzędzia w jedynym z lombardów mieszczących się w Tczewie. Policjanci odzyskali skradzione mienie. - mówi podinsp. Rafał Bronk z KPP Tczew - Kryminalni zajmujący się tę sprawą ustalili, że związek z kradzieżą ma 36-letni mieszkaniec Tczewa, którego zatrzymali w trakcie pracy na jednym z obiektów budowlanych w Gdańsku, a następnie doprowadzili do tczewskiej komendy. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił dzisiaj przedstawić zatrzymanemu 36-latkowi zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci przypominają, że gdy parkujemy samochód, nawet na krótką chwilę należy:


- zawsze go zamknąć,

- sprawdzić, czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta,

- włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia,

- nie pozostawiać wewnątrz żadnych wartościowych rzeczy np. telefonów, nawigacji, torebek czy saszetek.

Drukuj
Prześlij dalej