Łąki kwietne rozkwitły w Pelplinie

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Łąki kwietne rozkwitły w Pelplinie
W Pelplinie powstały dwie łąki kwietne, które przyczyniają się do odnowy i stabilizacji ekosystemów utraconych na rzecz postępującego przemysłu, infrastruktury drogowej. Działania te znakomicie wpisują się w ogłoszony na 2022 rok dla naszej gminy - Rok Ekologii, Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu.

Pierwsza z nich powstała w okolicy rzeki Wierzyca przy ul. Stefańskiego. Druga łąka znajduje się w bezpośredniej okolicy placu zabaw "Nivea" na os. Pólko. Łąki powstały w ramach uzyskanego dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania pn.: "Wspierania bioróżnorodności i zrównoważonego funkcjonowania ekosystemów poprzez zakładanie łąk kwietnych i montaż wiat przystankowych w Pelplinie w 2022 r." Zarówno jedna jak i druga łąka zostały przygotowane i zrealizowana przez spółkę PELKOM przy dodatkowym wsparciu sponsorów, którzy przekazali na ten cel materiał siewny. .

Łąki kwietne są prawie samowystarczalne - wystarczy zadbać o 2-krotne jej skoszenie w roku. Jedną z ważniejszych cech jest miododajność łąki - bo to dzięki niej pszczoły mogą wytwarzać najsłodszy produkt naturalny - miód.

Oprócz walorów estetycznych (różnokolorowe kwiaty), taki rodzaj roślinności lepiej znosi suszę niż trawa, pozytywnie wpływając na poziom wód gruntowych. Są w stanie bardzo dobrze ją magazynować dzięki czemu zapobiegamy erozji wodnej po ulewnych deszczach.


Zakładanie łąk kwietnych jest doskonałym sposobem na wspieranie bioróżnorodności biologicznej. Liczne inwestycje, wciąż rozwijająca się sieć infrastruktury budowlanej oraz przemysłu skutkują zanikaniem terenów zielonych, w efekcie powodując znikanie wielu kluczowych gatunków dla całego ekosystemu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -3

  kkk_gość

  16.08.2022, 01:35

  c h uj z jakimiś łąkami w pelplinie, KIEDY BĘDĄ kontynuowane prace na moście Tczewskim!!!???!!!

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx0.xx4 
 • -2

  qq_gość

  16.08.2022, 05:13

  A gdzie są łąki czewskie? Czyżby uschły? Czy kundle je zaszczaly i zasrały?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -1

  Yeti_gość

  16.08.2022, 07:05

  Kolejny news z d**y. O niczym.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx6 
 • -1

  Bartek L_gość

  16.08.2022, 07:39

  Czew dziczeje

  w tym zapyziałym Tczewie pod kierownictwem zapyziałego Rumcajsa wszystko dziczeje .Słuchając radia Tczew i tych jego zastępców którzy też potwierdzają ,że miasto to DZIURA I WKRÓTCE zabiorą prawa miejskie bo NIC TU NIE MA ATRAKCYJNEGO.NUDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +1

  Liama_gość

  16.08.2022, 09:16

  http://www.youtube.com/watch?v=_d_wEZ9E6Bk

  Odpowiedz
  IP: 2.58.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA