Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska i Bogdan Badziong spotkali się na debacie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska i Bogdan Badziong spotkali się na debacie
23 listopada odbyła się debata w ramach akcji Masz głos, masz wybór, tym razem pomiędzy dwoma kandydatami, którzy przeszli do drugiej tury walki o fotel burmistrza Gniewu, czyli Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską i Bogdanem Badziongiem. Debaty organizuje w całej Polsce Fundacja Batorego. Lokalnymi organizatorami debaty byli: Fundacja Pokolenia oraz Klub Sportowy Sobieski Gniew.

Spotkanie podzielone było na trzy części. W pierwszej z nich kandydaci odpowiadali 6 pytań organizatorów. Pytania dotyczyły: współpracy z organizacjami pozarządowymi, zamówień publicznych i zwiększenia zleceń dla przedsiębiorców naszej gminy, zwiększenia jakości i poziomu edukacji w szkołach podstawowych i gimnazjach, inwestycji na rzecz kultury i sportu, inwestycji dla gminy w nadchodzącej kadencji, działań na rzecz społeczności wiejskiej.

W drugiej części kandydaci odpowiadali na pytania mieszkańców kierowane do nich bezpośrednio z sali. Natomiast trzecia cześć to dyskusja pomiędzy kandydatami. Każdy z nich mógł zadać 3 pytania kontrkandydatowi.

Fragmenty debaty publikowane są na portalu społecznościowym facebook w grupie „Każdy bywa w Gniewie” www.facebook.com/groups/Gniew/


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA