Pięciu poszukiwanych trafiło za kraty

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Pięciu poszukiwanych trafiło za kraty
Tczewscy kryminalni przed świątecznym weekendem zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 23, 24, 46, 52 oraz 58 lat, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Wszystkie zatrzymani mieszkańcy powiatu tczewskiego zostali doprowadzeni przez mundurowych do policyjnego aresztu, a następnie przekonwojowani do placówek penitencjarnych.

14 i 15 kwietnia br. policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali łącznie pięć osób poszukiwanych. Zatrzymani przez stróżów prawa mężczyźni w wieku 23, 24, 46, 52 oraz 58 lat byli poszukiwani nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego.

- Kryminalni ustalili, że za pierwszym z poszukiwanych 23-letnim mężczyzną sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej wykroczenie szalbierstwa. 23-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego wpłacił zasądzoną karę 200 złotych, czym uniknął odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Kolejny zatrzymany został 52-latek, którego mundurowi zauważyli na ulicy Wojska Polskiego. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że tczewski sąd wydał za nim nakaz doprowadzenia za przestępstwo uchylania się od płacenia alimentów. W związku z tym zatrzymany 52-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił na 1,5 miesiąca do zakładu karnego. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Kolejne ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 24-latka w jednym z tczewskich mieszkań


- Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary 40 dni pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Czwartego z poszukiwanych 58-latka policjanci zatrzymali w Gdańsku w miejscu zatrudnienia. Mundurowi ustalili, że zatrzymany 58-latek był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad rodziną, za co sąd skazał mężczyznę na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Ostatni z zatrzymanych 46-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego w jednym z mieszkań na terenie Tczewa. Został on skazany wyrokiem sądu na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wszyscy zatrzymani mieszkańcy powiatu tczewskiego trafili do placówek penitencjarnych. - dodaje policjant.

Policjanci przekonują, że każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +2

  kronika policyjna_gość

  19.04.2022, 18:15

  Szanowna redakcjo tcz.pl, czy wiadomości tego typu jak powyższa nie można umieszczać w osobnej rubryce? Wiemy, że w mieście nie brak złodziei, handlarzy narkotyków, dokonujących rozbojów itd.. ale czasem kolejne trzy, cztery wiadomości na tym portalu niosą właśnie takie treści. Nie świadczy to najlepiej ani o mieście ani o tym, że nic ciekawszego niż: "włamał się, pobił, uciekł, został złapany, pod wpływem, grozi mu.." nie jest warte uwagi autorów tcz.pl , jak i mieszkańców miasta. KRONIKA POLICYJNA to jednak bardziej adekwatne.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx2 
 • OBSERWATOR_gość

  19.04.2022, 19:22

  w innych miejscach

  TRZEBA SZUKAĆ wszędzie nawet na parkingach strzeżonych tam też w ukryciu można kogoś poszukać jak nocuje w pojeżdzie.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx3.xx8 
  -1

  Znużony_gość_gość

  19.04.2022, 20:41

  .

  Masz rację ale to też jest po to żeby uciszyć tych , którzy twierdzą, że policja nic nie robi ...????

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx3 
  -5

  Życie..._gość

  19.04.2022, 22:01

  polska szemrana swołocz

  Złych polaków katolików zawsze było dużo. Takie wychowanie wynieśli od patologicznych rodziców, tak wypaczyła szkoła, ulica lub podwórko. Papież Franciszek wybaczy - tczewska policja nawet doprowadzi ;-)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  Figlarna_gość

  19.04.2022, 21:16

  Gliniarz

  Ten policjant robi dobrą robotę.Ciągle na zdjęciach jak prowadzi poszukiwanych czy też innych bandytów. Może to tczewski Tommy Lee Jones ? Szkoda, że twarz zamazana i od tyłu zrobione zdjęcie. Tak trzymać. Mam nadzieję, że inni też tak pracują jak ten Pan. Pozdrawiam go serdecznie. Może mała kawka?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx8 
 • Różowy pra pra pra dziadek_gość

  19.04.2022, 23:48

  Śledzenia Tczew.

  Kilka lat czytam wiadomości z Tczewa często się słyszy w całej Polsce żeby uważać jak się zaczynają żniwa nie rolników a kieszonkowców pod choinkę moim zdaniem w Tczewie jedni drugich śledzą nawet policją jast okrzaniana że nic nie robi ale moim zdaniem w Tczewie jak się czyta wiadomości żniwa trwają cały rok i policją młuci i oddziela ziarno od plewów.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx6.xx1 
 • +2

  Daniel _gość

  20.04.2022, 07:26

  Wypierdalaj bosy Antku. ŚLEDZIKU ZZA BUGA.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx9 
  +1

  Żniwiarz _gość

  23.04.2022, 08:18

  Komentować to łatwo ale jak człowiek cię prosi o kontakt w ważnej sprawie to masz to w dupie a może możesz coś sensownego dla kogoś w końcu zrobić a nie piszesz te bzdury ch** wie z jakiego rozdziału byś był taki szybki w pomaganiu jak w komentowaniu każdy widzi wszystko na kimś ale na sobie to już nie??!!??!?

  Cytuj
  IP: 31.61.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.