Rusza program usuwania azbestu

Azbest (fot. tcz.pl)
Tczew - Rusza program usuwania azbestu
W tym roku rusza program usuwania azbestu z dachów na terenie Tczewa. Ratusz pozyskał środki na dofinansowanie wywozu i utylizacji. Pierwsi mieszkańcy wkrótce skorzystają z programu.

Gmina Miejska Tczew została zakwalifikowana do otrzymania dofinansowania w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Dotacja może wynieść do 75% kosztów kwalifikowanych.

Brakująca kwota zostanie pokryta z budżetu miasta, wiec mieszkańcy nie będą ponosili żadnych kosztów. Zgodnie z wnioskami zgłoszonymi przez mieszkańców, w tym roku wskazanych zostało 10 nieruchomości z których usuwany będzie azbest.


- Szacunkowa ilość wyrobów zawierających azbest została określona przez Zamawiającego łącznie na około 17,5 tony. Jesteśmy na etapie podpisywania umowy z wybranym wykonawcą. Wykonawca po podpisaniu umowy otrzyma wykaz nieruchomości, na których ma zostać dokonany demontaż pokryć dachowych. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

 
Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie do ustalenia daty i godziny wykonania prac polegających na usunięciu wyrobów zawierających azbest z właścicielem nieruchomości, u którego mają być wykonane prace. Wykonawca z chwilą usunięcia azbestu z dachu zobowiązany jest do jego zabezpieczenia celem uniknięcia szkód (np. zalania) na czas ustalony z właścicielem nieruchomości. Termin odebrania wyrobów zawierających azbest powinien być dogodny dla właściciela nieruchomości, jednak nie dłuższy niż do dnia 14.10.2017 r.

- Program jest przewidziany na wiele lat i mam nadzieję, że mieszkańcy będą z niego korzystali - mówi Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa.


Proces usuwania wyrobów zawierających azbest powinien być zakończony do końca 2032 r. Za usunięcie wyrobów azbestowych odpowiedzialni są właściciele i użytkownicy obiektów, w których wykorzystywane są wyroby azbestowe. Zainteresowani dotacją, mogą pobierać wnioski ze strony www.wrotatczewa.pl oraz w siedzibie urzędu w Wydziale Spraw Komunalnych i Inwestycji (pok.42).Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  OLA1_gość

  14.07.2017, 21:13

  azbest

  kiedy zlikwidujecie azbest na ul.koscuszki tam gdzie sie naprawia rowery na starej szopie az bialo jest od azbestu

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA