Przedszkolaki z wizytą na komendzie

Przedszkolaki na komendzie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Przedszkolaki z wizytą na komendzie

zobacz galerię zdjęć: 3
Tczewskich policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola "Jarzębinka". Funkcjonariusze podczas spotkania przedstawili najmłodszym w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Stróże prawa zapoznawali również przedszkolaków z pracą policjanta. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych wczoraj policjanci spotkali się w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie z dziećmi z przedszkola "Jarzębinka". Podczas spotkania z maluchami mundurowi opowiadali o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Mundurowi podkreślali, że dzieci nie powinny kąpać się na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych. Przedszkolaki na spotkaniu dowiedziały się co powinny zrobić, gdy zagubią się. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Policjanci pokazali milusińskim sprzęt, jakiego na co dzień używa Policja. Nawet można było na chwilę stać się policjantem i przymierzyć tzw. "żółwia", którego funkcjonariusze używają m.in. podczas zabezpieczenia różnego rodzaju imprez. Przedszkolaki podczas wizyty bardzo były zafascynowane radiowozem oraz policyjnym motocyklem. Każdy przedszkolak na pamiątkę spotkania otrzymał na kartce swoje odciski palców oraz zasiadł na policyjnym jednośladzie.


- Mamy nadzieję, że wycieczka podobała się dzieciom, a informacje, które przekazali mundurowi utkwią w ich pamięci na całe życie. - dodaje policjant.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA