Pożary śmieci wciąż problemem

Pożar w Dalwinie (fot. OSP Turze)
Tczew - Pożary śmieci wciąż problemem
Pięć zastępów straży gasiło pożar składowiska, jaki wybuchł niedawno w Dalwinie (gm. Tczew). Słup czarnego dymu widać było nawet z Gdańska. Okazuje się, że mimo wielu działań, strażacy wciąż muszą interweniować w podobnych miejscach.

O pożarze informowaliśmy tutaj - Pożar śmieci w Dalwinie. Okazało się, że to nielegalne składowisko.

- Niestety, nie była to nasza pierwsza interwencja w tym miejscu. Już wcześniej były tam pożary. Składowane są tam m. in. odpady potapicerskie - i plastiki - mówi mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik tczewskiej straży pożarnej.


O pożarach powiadomiono m. in. Urząd Gminy, Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska i policję. Sprawa będzie wyjaśniana.


Pożary składowisk śmieci nie należą w Polsce do rzadkości. Ogólnopolskie media opisywały, że często na składowiska trafiają śmieci z całej Europy - a pożary stawały się receptą na "szybką utylizację". W wielu przypadkach dochodzi również do samozapłonów.

- Według ekspertów w najbliższym czasie nie ma co liczyć na to, że nielegalne składowiska przestaną powstawać. Raczej może być odwrotnie. A to za sprawą wprowadzonego jeszcze w 2017 r. zakazu importu 24 frakcji odpadów do Chin, gdzie do tej pory trafiały śmieci z USA, Japonii i UE. Chiński resort środowiska swoją decyzję tłumaczył m.in. troską o zdrowie swoich obywateli. - informuje https://spidersweb.pl
.

Aby ucywilizować kwestię gromadzenia śmieci, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad nowymi przepisami zawierającymi konkretne zapisy przeciwpożarowe. Te wejdą w życie prawdopodobnie w 2023 roku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Jarba _gość

  16.09.2019, 13:39

  Smieci

  Czyli nadal nic mozna skladowac w Dalwinie smieci i PODPALAC brawo gmina

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx0 
 • +2

  max kolanko_gość_gość_gość

  16.09.2019, 19:00

  ......

  Nagrywać i donosić trzeba. Polacy nauczeni ze nie wolno donosic. Nic bardziej głupiego. Zagranicą jest to normalne. Trzeba wyrwać chwasty.

  Odpowiedz
  IP: 89.162.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.