Prognozują dalszy spadek poziomu Wisły

Wisła wciąż opada (fot. tcz.pl)
Tczew - Prognozują dalszy spadek poziomu Wisły
Stabilizuje się poziom Wisły w okolicach Tczewa - w ciągu ostatniej doby ubyło 28 cm.

Stany wody w ujściowym odcinku Wisły układają się w strefie wody wysokich, przy przekroczonych stanach ostrzegawczych i alarmowych. W ciągu ostatniej doby (od godz. 7.00 dn. 24.01.2011) odnotowano spadek stanów wody ujściowym odcinku Wisły: w Tczewie o 28 cm, w Gdańskiej Głowie o 26 cm, w Przegalinie o 21 cm, w Świbnie o 12 cm, w Ujściu Wisły o 10 cm a w W Gdańsku Porcie Płn. o 7 cm.

Stan alarmowy przekroczony jest w Tczewie o 16 cm, Gdańskiej Głowie o 8 cm, i w Przegalinie o 18 cm. Stan ostrzegawczy przekroczony jest w Świbnie o 25 cm. W ujściu Wisły i na Zatoce Gdańskiej poziomy wody układają się poniżej stanu ostrzegawczego.

W ciągu najbliższej doby w ujściowym odcinku Wisły prognozowany jest dalszy stopniowy spadek stanów wody do stanów alarmowych i poniżej w Tczewie, Gdańskiej Głowie i Przegalinie oraz do stanów ostrzegawczych i poniżej w Świbnie. Przewidywana w ciągu najbliższej doby sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna na Zatoce Gdańskiej (napełnienie Bałtyku w dniu dzisiejszym – 510 cm, wiatr południowo-zachodni do zachodniego, w nocy skręcający na północny do północno-wschodniego o sile 6-7 sk. B) może spowolnić spływ wody z Wisły do morza.


Ostrzeżenie hydrologiczne

Zagrożenie: przekroczenie stanu ostrzegawczego i alarmowego
Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 13:01 dnia 24.01.2011 do godz. 13:01 dnia 26.01.2011
Obszar: Ujściowy odcinek Wisły (pomorskie)
Przebieg: W ciągu najbliższych dni prognozuje się stopniowy spadek stanów wody w ujściowym odcinku Wisły (poniżej Tczewa). W dniu jutrzejszym (25.01.2011) stany wody nadal będą się utrzymywać w strefie stanów alarmowych w Gdańskiej Głowie i Przegalinie oraz w strefie stanów ostrzegawczych w Gdańsku Świbnie. Prognozowany stan wody w Przegalinie na jutro 25.01.2011 wynosi 715 cm (+- 10cm ). Sytuacja hydrologiczno- meteorologiczna na Zatoce Gdańskiej nie powinna powodować utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza.

Drukuj
Prześlij dalej