Jesienna propozycja CKiS. Kultura w sąsiedztwie, czyli kreatywne warsztaty w różnych miejscach Tczewa!

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
30
11.2022
Środa
Tczew - Jesienna propozycja CKiS. Kultura w sąsiedztwie, czyli kreatywne warsztaty w różnych miejscach Tczewa!
Jesienią ekipę CKiS spotkać będzie można w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 11, I Liceum Ogólnokształcącego i Restauracji Vela.

"Kultura w sąsiedztwie" to cykl różnorodnych warsztatów, skierowany do wszystkich, którzy uwielbiają tworzyć i lubią dobrą zabawę. Odbędą się warsztaty plastyczne, taneczne, kulinarne, edukacyjne oraz związane tematycznie z różnymi okazjami, świętami. Każde spotkanie kończyć będą animacje ruchowe lub zabawa z kolorową chustą.

- Naszą twórczą przygodę zaczynamy 26 października, a kończymy 17 grudnia. Tym razem spotykać będziemy się w środy. Wyjątek - ostatnie spotkanie obędzie się w niedzielę! Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy! Wstęp wolny! - zachęcają organizatorzy.


UWAGA! Działania skierowane są do dzieci od 6 lat. Obowiązują zapisy - u Anny Kruszyńskiej, tel. 535 263 757. Start zapisów - 13.10.2022r.


Szczegółowy plan działań:


26 października 2022 godz. 17.00
miejsce: CKiS - tarasy, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew

HALLOWEEN - UPIORNE LAMPIONY

Z okazji zbliżającego się święta Halloween, przygotujemy upiorne ozdoby - lampiony z wykorzystaniem słoików.
Gotowe lampiony uczestnicy zabiorą do domu, aby zapalić je po zapadnięciu zmroku.

09 listopada 2022 godz. 17.00

miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Kopernika w Tczewie ul. Saperska 12

MALOWANIE KOSZULEK + MINI POKAZ MODY

Podczas tego spotkania poczujesz się jak kreator mody! Idea jaka przyświeca tym warsztatom to: indywidualny, autorski pomysł i własnoręczne wykonanie. Dziecko, na zajęcia musi przynieść koszulkę w kolorze białym, lub jasnym. Resztę - zapewniamy! Na koniec spróbujemy urządzić pokaz mody i zaprezentować swoje dzieła. Druga część spotkania to zabawy taneczne i Zumba Kids z Agata Sową.

16 listopada 2022 godz. 17.00
miejsce: Hotel i Restauracja Vela, ul. Żeglarska 3, Tczew


PIZZA SHOW
Podczas tego spotkania, pokażemy, że gotowanie nie musi być nudne. Wspólnie nauczymy się przygotowywać i formować ciasto, komponować składniki oraz wypiekać najbardziej uwielbiane danie na świecie.

23 listopada 2022 godz. 17.00

miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie, ul. Szkoły Morskiej 1, Tczew

HARRY POTTER I MAGIA NAUKI
Tym razem mamy przyjemność zaprosić Was na niecodzienną podróż - do świata magii i nauki! Wszystko za sprawą warsztatów przygotowanych przez p. Szymona Machalskiego, podczas których będziemy odkrywać niezwykły świat przyrody.
W trakcie naszego spotkania zaprezentowane zostaną zagadnienia biologiczne,
z zakresu zoologii, mikrobiologii, botaniki czy anatomii.
Dodatkową atrakcją będą pokazy doświadczeń chemicznych oraz zadania pobudzające kreatywność poznawczą. Poznamy też "fantastyczne zwierzęta" i dowiemy się "jak je znaleźć".
Stylistyka przygotowanych warsztatów przyrodniczych nawiązywać będzie
do przygód najsłynniejszego czarodzieja świata - Harrego Pottera! Zachęcamy do przyniesienia akcentów czarodziejskich lub ze świata Harrego Pottera. Mile widziane przebrania :)

30 listopada 2022 godz. 17.00
miejsce: CKiS - tarasy, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew

MIKOŁAJKOWO

Każde zbliżające się święta to doskonała okazja do podarowania okolicznościowej kartki. Zapakowana w kopertę i wysłana do najbliższych, jest znakiem, że ktoś o nas pamięta. Radość jest tym większa, jeśli wykonamy ją ręcznie - a już niebawem, będzie ku temu okazja :)
Podczas tego spotkania nie zabraknie akcentów mikołajkowych - przygotujemy ozdoby mikołajkowe z papierowych rolek.


17 grudnia 2022 godz. 16.00
miejsce: CKiS - Klub Muzyczny, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew

ŚWIĄTECZNY KLIMAT

Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu "Kultura w sąsiedztwie". Tym razem będziemy bawić się i tworzyć w klimacie świątecznym. W programie spotkania: warsztaty robienia ozdób choinkowych, wspólne strojenie choinki oraz śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych.

Drukuj
Prześlij dalej