Wernisaż wystawy w You


odbyło się
02
02.2023
Czwartek
Tczew - Wernisaż wystawy w You
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Piotrem Starzeckim właścicielem Restauracji YOU. w Tczewie zapraszają na wernisaż wystawy pt. "Miłość", który odbędzie się 2 lutego o godzinie 18:00 w tczewskiej restauracji YOU.

W ramach wernisażu zaprezentowane zostaną prace Gniewskiej Grupy Malarskiej, która działa przy Centrum Kultury w Gniewie. Tematyką prezentowanych prac będzie miłość, która króluje w miesiącu lutym.

Grupa malarska przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie funkcjonuje od ponad 2 lat. Uczestnicy spotykają się w poniedziałkowe popołudnia w Sali Wystawowej CKiBP pod czujnym okiem Pani Renaty Reńskiej. W zajęciach uczestniczy około 10 osób. Dotychczasowe prace zostały zaprezentowane podczas wystawy w ramach Gniewskiej Nocy Muzeów 2022, następnie obrazy uświetniały Święto Kociewia podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, a także Piaseczno Folklor Festiwal 2022. Tematyka obrazów wybierana jest we wspólnym gronie przez malarzy. Uczestnicy stworzyli już prace zatytułowane m.in. "Ruch", "Portrety", "Gniew Nocą" czy "Dmuchawce".

Dodatkową atrakcją wernisażu będzie możliwość posmakowania wyjątkowej kuchni restauracji YOU. oraz spotkanie z Piotrem Starzeckim - właścicielem tego urokliwego miejsca a także wokalistą znanym z programów takich jak "Bitwa na Głosy" w TVP2, "Festiwal Młodych Talentów" w TVP2 czy "Festiwal Piosenki Rosyjskiej" TVP2. Warto wspomnieć, że Piotr Starzecki jest autorem i współautorem wielu utworów muzycznych, zapalonym fotografem i działaczem społecznym, a także malarzem.


- To już kolejna wystawa obrazów Gniewskiej Grupy Malarskiej. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy w Gniewie tak utalentowanych artystów. Dziękujemy serdecznie członkom Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku za zaufanie oraz niezawodną aktywność. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w rozwijaniu pasji gniewskich seniorów - mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Tym razem obrazy zaprezentowane zostaną mieszkańcom Tczewa i okolic, co jest dużym wyróżnieniem dla naszych seniorów. Wernisaż jest również kolejnym wydarzeniem we współpracy z Piotrem Starzeckim, który swoje umiejętności zaprezentował podczas Gniewskich Spotkań Kameralnych oraz wziął udział w spektaklu "Roztańczone pasje - od romantyzmu do współczesności". Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za wspaniałą współpracę.


Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy wernisaż! Widzimy się 2 lutego o godz. 18.00 w YOU.!

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA