LUXTORPEDA - koncert

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
14
10.2022
Piątek
Tczew - LUXTORPEDA - koncert
LUXTORPEDA - koncert
14 października 2022 godz. 20.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 70 zł normalny, 50 zł ulgowy/Karta Mieszkańca Tczewa


Luxtorpeda 

Polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław "Hans" Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa.

Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. W sesji nagraniowej wziął udział także Maciej Jahnz, który zarejestrował partie solowe gitary elektrycznej. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który ukazał się 9 maja 2012 roku. W dwóch teledyskach promujących płytę role fabularne odegrali sportowcy: drużyny rugby na wózkach Balian i Jokers ("Hymn") oraz zawodnicy mieszanych sztuk walki, m.in. Michał Materla ("Wilki dwa").
W 2021 roku z okazji dziesięciolecia zespół nagrał covery własnych utworów na płytę Elekroluxtorpeda. W tym samym roku zespół utworzył dla swoich fanów aplikację, dzięki której kontaktują się z fanami, w miejsce usuniętego konta na Facebooku.
Skład zespołu:
Robert "Litza" Friedrich - gitara, śpiew
Przemysław "Hans" Frencel - śpiew, rap
Robert "Drężmak" Drężek - gitara
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak - perkusja

Drukuj
Prześlij dalej