Gniewski Jarmark Wielkanocny


odbyło się
26
03.2023
Niedziela
Gniewski Jarmark Wielkanocny
W niedzielę, 26 marca, na rynku w Gniewie odbędzie się Gniewski Jarmark Wielkanocy. Wydarzenie wprowadzi nas w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Od godziny 11:00 gniewski rynek będzie głośny i kolorowy, a to wszystko za sprawą kramów wypełnionych różnorodnym rękodziełem, domowymi wypiekami czy nawet upominkami dla najmłodszych. Atrakcją jarmarku będzie także możliwość podziwiania prac wykonanych w ramach konkursu "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna". W tym roku w rywalizacji wezmą udział przedszkola, szkoły podstawowe, organizacje oraz stowarzyszenia z terenu Gminy Gniew. Przedmiotem konkursu jest wykonanie zająca wielkanocnego dowolną techniką. Głosowanie odbędzie się za pomocą platformy Facebook oraz stacjonarnie na gniewskim rynku podczas jarmarku.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W Sali Kameralnej dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonają wielkanocne ozdoby. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także Wielkanocny Turniej Szachowy. Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Najlepsi szachiści otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora.

Dodatkową atrakcją dnia będzie możliwość znalezienia przechadzającego się między straganami zajączka, który będzie miał słodkie upominki dla wszystkich dzieci. Natomiast muzyczną atrakcją niedzieli będą występy zespołów "Błękitna Wstęga" oraz "Nicpońskie Śpsiewaki".


- Jesteśmy mile zaskoczeni popularnością, jaką cieszą się nasze gniewskie jarmarki - mówi dyrektor CKiBP Anna Czyżewska. - Dodaje nam to motywacji do dalszego działania, dlatego zapraszamy na tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Nie będą Państwo zawiedzeni!


Drukuj
Prześlij dalej