Aerial w RokitkiPark


odbyło się
11
12.2019
Środa
Tczew - Aerial w RokitkiPark
Zastanawialiście się czym są zajęcia aerial i na czym one polegają?
Podstawową zaletą ćwiczeń na hamaku jest "pozbycie się" ciężaru własnego ciała, który ze stawów i kręgosłupa przeniesiony zostaje na chustę. Hamak nie tylko stanowi rekwizyt do ćwiczeń, ale przede wszystkim wykorzystywany jest w celu rehabilitacyjnym i wzmacniającym. Dodatkowo zajęcia aerial bazują na ćwiczeniach rozciągających, uelastyczniają ciało, zwiększają ruchliwość stawów i głęboko rozciągają mięśnie.

Niektórzy bardzo szybko przechodzą proces adaptacji i już na pierwszych zajęciach mogą wykonać podstawowe figury. Inni potrzebują dwóch lub trzech spotkań, by przyzwyczaić się do tego, że czasem jest niestabilnie, nie czujemy gruntu, przyjmujemy pozycje skośne lub odwrócone. To nowe rzeczy dla naszego ciała, percepcji i zmysłów.

Pozycja odwrócona, która pojawia się na zajęciach jest bardzo korzystna dla naszego kręgosłupa. Dajemy krążkom międzykręgowym przestrzeń i czas, aby znów stały się elastyczne i spełniały swoje anatomiczne funkcje. Takie ułożenie odciąża dyski kręgosłupa, rozluźnia napięcie mięśniowe i zmniejsza bóle pleców. Dzięki odciążeniu dysków następuje regeneracja przebiegających w nich włókien nerwowych. W efekcie pozbywamy się bólu, a cały kręgosłup odzyskuje swoją pierwotną długość.

Jedna z naszych klientek początkowo bała się hamaków - miała problemy z błędnikiem i łapaniem równowagi. Po powrocie z zajęć odczuwała zawroty głowy. Być może w tym wszystkim znaczenie miało fakt, że cierpi na chorobę lokomocyjną. To normalne! Wraz z kontynuacją zajęć aerial ciało przyzwyczaja się do nowych doznań i problem znika :)

Chcecie spróbować?
Zapraszamy w środę o 19:00 oraz sobotę o 9:00

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110 Rokitki, ul. Tczewska 41" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej