Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky

ZaGryfka Mölkky Tczew oraz prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zapraszają na Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky. Zawody odbędą się w niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00 na Kanonce.

Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: OPEN i Junior (rocz. 2007 i młodsi). Wszystkich, którzy jeszcze nie znają Mölkky, a są zainteresowani tą niebanalną grą, organizatorzy zapraszają w czwartek 23 czerwca o godz. 17 na bulwar nadwiślański. Można będzie poznać zasady i spróbować swoich sił.

- Mölkky powstała zaledwie kilkanaście lat temu w oparciu o tradycyjną grę fińską. W krótkim czasie stała się ona światowym fenomenem. W wielu państwach rozgrywane są krajowe mistrzostwa, a w Finlandii corocznie także mistrzostwa świata. Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia. - informują organizatorzy.

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni - ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  Pompo_gość

  24.06.2022, 11:27

  Czy ten puchar to prezydent że swojej gazy pokrywa czy z budżetu miasta? Jeśli to drugie to nie powinien nazywać się puchar Tczewa czy coś?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx1 
 • -7

  cytat_gość

  24.06.2022, 13:04

  ,,modre,, jajo radze skupic sie najpierw nad swoim umyslem "glupi urodziles sie, glupszy umrzesz"

  Cytuj
  IP: 37.201.xx5.xx8 
  +2

  kociewski tczew_gość

  24.06.2022, 13:24

  Dokładnie

  To nie prezydent funduje nagrodę !

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx4 
 • +3

  hmm_gość

  24.06.2022, 13:04

  Artykuł rychło w czas. Na tyle, że robiąc kopiuj-wklej z Facebooka w artykule z 24 czerwca można znaleźć zaproszenie na poznanie gry i zasad, które odbyło się dzień wcześniej :D

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.