Cyklo Pelplin - wyniki i podsumowanie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Cyklo Pelplin - wyniki i podsumowanie
Emocje, które towarzyszyły Ogólnopolskiemu Wyścigi Kolarskiemu Cyklo Pelplin w ramach Energa Cyklo Cup 2019 nie opadną jeszcze długo. W niedzielę 4 sierpnia tuż przed południem, w samym sercu Pelplina, barwny kolarski peleton złożony z prawie 500 zawodniczek i zawodników ruszył na malowniczą trasę wyścigu.

Imprezę swoim honorowym patronatem objął Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, który był jednocześnie starterem wyścigów. Na liczącej 92 kilometry Dużej Pętli w rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Piotr Polus (Wysepka Team) z czasem 2:11:57, drugie miejsce zajął Marek Maciejewski (TTC Toruń) z czasem 2:11:58. Trzecie miejsce dla Arkadiusza Petki (KK Lew Lębork), który ukończył wyścig również z czasem 2:11:58. Wśród Pań zwyciężyła Michalina Kowalska (Sport Zdrowie Kondycja) z czasem 2:31:04. Drugie miejsce dla Beaty Modlińskiej (Majbike Team ), która finiszowała z czasem 2:31:05, a na najniższym stopniu podium stanęła Agnieszka Kościowska również z czasem 2:31:05.
Mała Pętla (46 km) przyciągnęła do Pelplina aż 322 miłośników kolarstwa szosowego. Na krótszym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Chmielewski (STC Stargard),drugi był Marcin Chabowski (STC Skarszewy) a na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Sabinasz (GK Starogard Gdański) Wszyscy Panowie finiszowali z tym samym czasem - 1:08:06. Wśród Pań Monika Szotowicz (STC Stargard) z czasem 1:15:07, drugie miejsce zajęła Agata Sobota (FTI Racing Team) , która osiągnęła czas 1:15:09. Trzecie miejsce Joanny Skutkiewicz (Endure Team), która przekroczyła metę z czasem 1:15:11.

Poza rywalizacją w klasyfikacji generalnej na obu dystansach prowadzone były klasyfikacje wiekowe mężczyzn i kobiet. Pełne wyniki prezentują się następująco:

DUŻA PĘTLA

Mężczyźni Open
1. Piotr Polus (Wysepka Team) - 2:11:57
2. Marek Maciejewski (TTC Toruń) - 2:11:58
3. Arek Petka (Klub Kolarski Lew Lębork) - 2:11:58


Kobiety Open
1. Michalina kowalska (Sport Zdrowie Kondycja) - 2:31:04
2. Beata Modlińska (Majbike Team) - 2:31:05
3. Agnieszka Kościowska - 2:31:05

Kategoria M 0-29
1. Paweł Włodarczyk (LTM Masters Team)
2. Artur Zieliński (GK Stg)
3. Szymon Ortmann (GKS Cartusia)

Kategoria M 30-39
1. Jarosław Kowalczyk (GK Gryf Tczew)
2. Krzysztof Jankowski (GK Gryf Tczew)
3. Adam Machnio (GK Gryf Tczew)

Kategoria M 40-49
1. Ryszard Zawieruszyński (dadelo.pl)
2. Jakub Ruciński (Bike U Up Europell)
3. Remigiusz Ornowski (Bike U Up)

Kategoria M 50-54
1. Robert Miłogrodzki
2. Andrzej Specjał (Keno-Meble)
3. Valeriy Polezhaev


Kategoria M 55-59
1. Aleksandr Matrosov
2. Marek Kulas ( Nexus Team Gdynia)
3. Marek Taciak ( Kameleonteam)

Kategoria M 60-64
1. Sergey Fadeev
2. Vasilii Zaiisev
3. Piotr Jan Przybysz ( AZS UG)

Kategoria M 65-69
1. Zbigniew Ziemlewski ( Ltm Masters Team)
2. Marek Molfa ( Gk Gryf Tczew)
3. Waldemar Góralski

Kategoria K 30-39
1. Wioleta Górska-Sierońska ( www.gammafinanse.pl)
2. Katarzyna Gorazdowska (KLIF Team Chłapowo)


Kategoria K 40+
1. Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team)
2. Natalia Lewandowska (Rowerowe Kaszuby MTB Start Kaszuby)


MAŁA PĘTLA

MĘŻCZYŹNI OPEN

1. Maciej Chmielewski (STC Stargard)
2. Marcin Chabowski (SCT Skarszewy)
3. Grzegorz Sabinasz (GK Stg Starogard Gdański)

KOBIETY OPEN

1. Monika Szotowicz (STC Stargard)
2. Agata Sobota (FTI Racing Team)
3. Joanna Skutkiewicz (Endure Team)


Kategoria M 0-29
1. Patryk Frątczak (STC Stargard)
2. Adam Deyk
3. Mikołaj Marzejon ( Klif Team Chłapowo)

Kategoria M 30-39
1. Tomasz Stankiewicz (STC Stargard)
2. Przemysław Bartkowiak (Sztajfa Gołaś Team Bikes)
3. Tomasz Marzec (Toyota Kawisbike MtTB Słupsk)

Kategoria M 40-49
1. Jacek Jerzyna (Dolina Noteci Racing Team)
2. Robert Grabowski (Cyklo Tuchola)
3. Karol Olszewski (LUKS Olimp Jeżewo K2 Świecie)

Kategoria M 50-54
1. Tadeusz Popławski (Bike U Up Weterynek.Pl)
2. Sławomir Rochna
3. Marek bartkowski (Sztajfa Gołaś Bikes)

Kategoria M 55-59
1. Józef koszarek (STC Stargard)
2. Sławomir Bartkowski (Bartki Kolarze)
3. Tomasz Pobłocki (STC)

Kategoria M 60-64
1. Stanisław Brylowski (Enzo Team Kołomański Rowery)
2. Zdzisław Deyk
3. Andrzej Witkowski

Kategoria M 65-69
1. Zbigniew Junak (STC Stargard)
2. Ryszard Borysiewicz
3. Ryszard Banach

Kategoria M 70+
1. Zbigniew Bielski (GK Gryf Tczew)
2. Edmund Grabowski (GK Gryf Tczew)
3. Eugeniusz Bogdziewicz (Nexus Team)

Kategoria K 0-29
1. Agnieszka Pieper (Klub Kolarski Lew Lębork)
2. Katarzyna Drabicka (Sztajfa Gołaś Bikes)
3. Beata Blokowska (AKJ Kwidzyn)

Kategoria K 30-39
1. Magdalena Kowalczyk (Sportevo Triathlon Team)
2. Karolina Gajowiak
3. Ewelina Cywińska (MAJBIKE Team)

Kategoria K 40-49
1. Dorota Klewecka ( STC Stargard)
2. Iwona Jurkiewicz-Pisarska (GK STG)
3. Marta Zalewska (Mewa Gdynia)

Kategoria K 50+
1. Anna Łyczak-Czepukojc
2. Dobromiła Ściesińska-Andrzejak (X-Tigers Team)

Organizatorzy zawodów - Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Pelplińskie Centrum Sportu - pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by impreza mogą się odbyć, w szczególności:
? Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu powiatu tczewskiego i starogardzkiego;
? Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie;
? Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim;
? Komisariatowi Policji w Pelplinie;
? Collegium Marianum w Pelplinie;
? Kurii Diecezji Pelplińskiej.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA