XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej V

Siatkówka (fot. mat. prasowe)
Tczew - XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej V

zobacz galerię zdjęć: 3
Za nami kolejne zmagania siatkarzy. Na przedostatnim turnieju GP Tczewa w siatkówce plażowej zagrało 27 zespołów. ( 10 OPEN, 10 kobiet i 7 w kategorii 40+).

W kategorii Pań rozegrano mecze w trzech grupach: dwie grupy po 3 drużyny, jedna składająca się z 4 zespołów. Do ćwierćfinałów awansowały zwycięskie ekipy grup trzy-drużynowych oraz dwa najlepsze zespoły z grupy cztero-drużynowej. W finale ponownie zameldowały się Patrycja Deja i Ela Klein ich rywalkami były Ola Lange i Anna Szufladowicz. Tym razem lepsza okazała się para Lange : Szufladowicz wygrywając 21:15. Dzięki zwycięstwu para Lange:Szufladowicz awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. W meczu o III miejsce Olga Klein i Daria Szyjkowska gładko wygrały z Karoliną Żurawską i Katarzyną Gnacińską 21:11.

W kategorii 40+ standardowa formuła - dwie grupy, następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrały mecze ćwierćfinałowe. Już czwarty raz w tegorocznych rozgrywkach w finale zagrali Michał Pielak i Krzysztof Dusowski. Ich rywalami byli coraz lepiej grający Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski. Po widowiskowym pojedynku kolejne zwycięstwo do swojego konta dopisali Pielak:Dusowski, którzy wygrali 21:14. Mimo porażki w finale duet Łazarski:Ciesielski awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W meczu o III miejsce drugi raz z rzędu zwycięstwo odnieśli Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak, którzy pokonali Jarosława Szwajkowskiego i Piotra Sperlinga 21:15.

W kategorii OPEN tak jak w zeszłym tygodniu każdy mecz rozegrany został do dwóch wygranych setów, na początek rozegrano dwa spotkania barażowe następnie strefę pucharową.

W meczu o trzecie miejsce bardzo dobry mecz rozegrali Bartłomiej Krajnik i Karol Mrozek, którzy mierzyli się z vice liderami GP Sławomirem Zemlikiem i Szymonem Szymkowiakiem. Lepsi okazali się Zemlik:Szymkowiak wygrywając 2:0 (21:17, 21:15).
Jak Przystało na finał walka była o każdą piłkę. Mecz był bardzo widowiskowy i zacięty. Bohaterami widowiska byli ponownie Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny oraz Mateusz Romanowski i Marek Sanewski. Mecz zaczął się od zwycięstwa w pierwszym secie pary Romanowski:Sanewski, jednak liderzy tczewskiego GP nie złożyli broni i niczym rozpędzona machina wygrali kolejne dwa sety i w rezultacie cały mecz 2:1 (15:21, 21:11, 15:13). Dzięki zwycięstwu para Brange:Zbrzeźny zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu.

Za tydzień 29 sierpnia odbędzie się ostatni - szósty turniej, na którym nastąpi uroczyste podsumowanie całego GP oraz wręczenie nagród dla najlepszych drużyn.
Warto przypomnieć, że do klasyfikacji końcowej brane pod uwagę jest pięć najlepszych wyników, a w przypadku równej ilości punktów o wyższej lokacie decyduje lepszy wynik uzyskany w ostatnim turnieju.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK
Partner: Studio WARIAT - znakowanie odzieży, gadżety reklamowe.

Drukuj
Prześlij dalej